Muzika

2020.08.09 21:55

Dėl COVID-19 pavojaus atšaukiamas sumažinto formato „Bliuzo naktų“ festivalis

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.08.09 21:55

Kitą savaitgalį, rugpjūčio 14-15 dienomis Varniuose turėjęs vykti bliuzo festivalis „Bliuzo naktys: Džemas“ atšaukiamas. Tai sekmadienio vakarą internete paskelbė jo rengėjai.

Vienas seniausių Lietuvoje muzikos festivalių po atviru dangumi „Bliuzo naktys“ turėjo vykti liepos pradžioje, tačiau buvo nukeltas į kitus metus dėl žiūrovų skaičiaus ribojimo, taikomo dėl koronaviruso pandemijos.

Vietoj šio festivalio jo rengėjai nusprendė ten pat, Lūksto ežero pakrantėje, rugpjūčio 14-15 dienomis surengti sumažintą jo variantą – renginį „Bliuzo naktys: Džemas“, kuriame, planuota, turėjo dalyvauti ne daugiau nei 900 žiūrovų, o koncertuoti ketino žinomi atlikėjai iš Lietuvos – Arina ir „Veto Bank“, „The Road Band“, „Baltasis kiras“ ir kiti.

Vis dėlto sekmadienį „Bliuzo naktų“ organizatoriai internete paskelbė, kad atšaukia šį mažesnį festivalio variantą. Anot jų, pagrindinė priežastis – šiuo metu fiksuojamas padidėjęs užsikrėtimų COVID-19 skaičius Lietuvoje.

„Tikėjomės, kad kas kas, bet jau rugpjūčio mėnuo bus ramus ir tikrai gražus, tačiau kelių savaičių situacija keičiasi kasdien ir sukviesti visus dviem dienoms kartu būti bliuzo ritmu, manome, jau kiek per sudėtinga ir pavojinga.

Bliuzas tai muzika, kuri kviečia būti arti ir šalia vieni kitų, apsikabinti ir plačiai plačiai šypsotis, be jaudulio ir atvirai“, - savo sprendimą aiškina festivalio rengėjai.

Visiems į šį renginį pirkusiems bilietus bus grąžinti pinigai.

„Kai nusprendėme organizuoti šį sumažintą festivalio variantą, situacija buvo kitokia – užsikrėtimų skaičius buvo sumažėjęs, atrodė, kad tokį renginį organizuoti yra gana saugu.

Bet pastarųjų dienų skaičiai rodo, kad situacija keičiasi. Pasikalbėjome ir su muzikantais – visi palaiko sprendimą renginį atšaukti. Dabar tikrai netinkamas metas rizikuoti.

Kiek girdžiu, kai kuriuose rajonuose jau atšaukiami vieši renginiai, miesto šventės, nors renginius organizuoti nedraudžiama. Visi supranta, kad dideli susibūrimai neša pavojų. Dėvėti kaukių festivalyje nepriversi, juolab ir nėra tokio įpareigojimo“, - LRT.lt sakė festivalio rengėjas Algirdas Barniškis.

Jis pridūrė, jog dar viena priežastis – kiek vyresnė „Bliuzo naktų“ publika, kuri jaučia koronaviruso grėsmę ir vangiai renkasi į renginius.

„Tai irgi tiesa, vyresni žmonės šiuo metu į festivalius nelabai veržiasi“, - pripažino A. Barniškis.

LRT.lt primena, jog šiuo metu leidžiama organizuoti renginius po atviru dangumi, į kuriuos gali susirinkti iki 1000 žmonių.

Nuo rudens, planuojama, žiūrovų skaičius renginiuose nebus ribojamas, laikantis nurodytų saugumo priemonių.