Muzika

2020.08.08 14:44

LRT OPUS eteryje – išskirtinis grupės „Fontaines D.C.“ naujo albumo pristatymo koncertas

pradžia – 19 val.
Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.08.08 14:44

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žinomų ir įdomių užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias radijo eteryje galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – viena ryškiausių ir madingiausių per pastaruosius kelerius metus iškilusių Europos alternatyvios muzikos grupių „Fontaines D.C.“.

Šie airiai, įkvėpti postpanko ir krautroko žanrų, pernai pavasarį šovė į populiarumo aukštumas debiutiniu albumu „Dogrel“. Jis pakilo į populiariausiųjų dešimtuką Didžiojoje Britanijoje ir daugelyje kitų šalių, buvo nominuotas ir prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui, muzikos specialistų skiriamam už geriausią metų britų ir airių albumą. Geriausiu metų albumu šį įrašą paskelbė įtakinga britų radijo stotis „BBC 6Music” ir įrašų parduotuvių tinklas „Rough Trade“.

Rupi, purvina ir kompromisų nepripažįstanti grupės muzika prasiskynė kelią į populiariausių britų radijo stočių grojaraščius, o į „Fontaines D.C.“ koncertus JAV (kartu su britų grupe „Idles“) buvo išpirkti visi bilietai.

Liepos 31-ąją „Fontaines D.C.“ išleido antrąjį albumą „A Hero's Death“, kuris iškart pakilo į antrąją vietą Didžiosios Britanijos populiariausių albumų dešimtuke.

Nors dėl koronaviruso pandemijos grupė buvo priversta vėlesniam laikui nukelti albumo pristatymo gastroles, tačiau padarė išimtį Airijos visuomeniniam transliuotojui – radijo stočiai „RTE 2fm”.

Jos pirmojoje studijoje „Fontaines D.C.“ surengė koncertą, kuriame nuo pradžios iki pabaigos sugrojo visas naujojo albumo dainas. Šio išskirtinio pasirodymo įrašą, bendradarbiaudama su Europos transliuotojų sąjunga, radijo stotis LRT OPUS sekmadienio vakarą pasiūlys išgirsti Lietuvos klausytojams.

Dublino grupės naujasis albumas pristatomas kaip „kupinas įbrėžimų, bet labai gražus darbas“, kuris ženkliai skiriasi nuo debiutinio disko skambesio.

Šįkart muzika – ramesnė, sudėtingesnė ir kupina pasitikėjimo savimi. Albumo dainos – lyg filosofinių minčių kupinas laiškas apie šių dienų pasaulį ir jame tvyrojančią nežinomybę.

Albumą lydi titulinės dainos vaizdo klipas, kuriame nusifilmavo iš serialų „Tvin Pyksas“, „Sostų karai“, „Birmingemo gauja“ žinomas aktorius Aidanas Gillenas:

Anot grupės dainininko Griano Chatteno, kūrinio ir viso albumo pavadinimą („Didvyrio mirtis“) įkvėpė žinomo rašytojo Brendano Behano pjesės epizodas, o daugelis tekstų – apie laimės ir depresijos kovą.

Įrašyti albumą grupei padėjo prodiuseris Danas Carey, pagarsėjęs savo darbais su grupe „Black Midi“, atlikėja Bat For Lashes ir kitais žinomais atlikėjais.

Patys grupės muzikantai sako, kad albumą įkvėpė įvairių kartų atlikėjų muzika – nuo legendinių Leonardo Coheno, „The Beach Boys“, „Suicide“ iki šių dienų grupės „Beach House“.

Anot grupės narių, šis albumas simbolizuoja norą eiti nepramintu keliu, mesti iššūkį sau ir klausytojams, ir paaukoti ankstesnį savo nusibrėžtą kelią, susikuriant naują.

Taip pat skaitykite