Muzika

2020.08.07 12:51

„Eurovizija“ keliasi už Atlanto – kitąmet bus surengta amerikietiškoji dainų konkurso versija

LRT.lt2020.08.07 12:51

Laukiamiausias metų renginys visoje Europoje – „Eurovizijos“ dainų konkursas – 2021 m. įvyks ir už Atlanto, Jungtinėse Amerikos Valstijose, praneša „eurovision.tv“.

Amerikietiškoje tarptautinio konkurso versijoje tarpusavyje varžysis dalyviai iš įvairių valstijų. Geriausi iš jų pateks į pusfinalius, o amerikietiškos „Eurovizijos“ nugalėtojas bus išrinktas per Didįjį finalą.

Kaip „eurovision.tv“ teigė vykdomasis „Eurovizijos“ dainų konkurso vadovas Martinas Österdahlas, maždaug 65-erius metus gyvuojantis konkursas vis dar populiarėja visame pasaulyje, tad patirti vieno laukiamiausių renginių dvasią atėjo metas amerikiečiams, kurie surengs amerikietišką „Eurovizijos“ dainų konkurso versiją.

„Meilė muzikai yra visuotinė, o muzikos šventė, pasireiškianti įvairiais žanrais ir stiliais, gali peržengti visas ribas ir suvienyti žmones. Džiaugiamės suradę tinkamus partnerius, kurie konkurso gerbėjams visame pasaulyje galės pasiūlyti naują renginį, ir esame laimingi galėdami pasidalinti šiuo konkursu su Amerikos žmonėmis“, – kalbėjo M. Österdahlas.

Amerikietiškosios „Eurovizijos“ prodiuseris Andersas Lenhoffas „Euroviziją“ prilygino Olimpinėms žaidynėms ir patikino, kad JAV televizijos žiūrovai išvys tai, ko dar nebuvo regėję. „Amerikietiškasis „Eurovizijos“ dainų konkursas yra atviras visiems atlikėjams, nesvarbu, ar jie – mėgėjai, ar profesionalai“, – kalbėjo A. Lenhoffas.

Konkurso taisyklėse nurodoma, kad amerikietiškoje „Eurovizijoje“ gali dalyvauti solo atlikėjai, duetai arba muzikos grupės, sudarytos iš ne daugiau kaip 6 asmenų.

Amerikietiškąją „Euroviziją“ ketinama surengti praėjus keliems mėnesiams po Roterdame, Nyderlanduose įvyksiančios 65-osios tradicinės „Eurovizijos“.