Muzika

2020.08.07 11:23

Nuo „Ar tu ją matei“ iki „Vandenynų“: naują savaitę „Lofte“ pradės Linas Adomaitis

LRT.lt2020.08.07 11:23

Liną Adomaitį galima išvysti tiek anšlaginiuose koncertuose su simfoniniu orkestru, tiek jaukiuose vakaruose, kur jo dainoms pritaria tik akustinė gitara. Bet kuriuo atveju, tai tampa įsimintinu muzikiniu įvykiu. Šįkart atlikėjui rezervuota menų fabriko „Loftas“ terasa, kurioje savo populiariausias dainas jis atliks rugpjūčio 10 d., pirmadienį, 20 val.

Per daugiau nei du dešimtmečius trunkančią muzikinę karjerą L. Adomaitis yra sukūręs daugybę įsimintinų dainų. Tokių kūrinių kaip „Lūpos kaip vyšnios“, „Ar tu ja matei“, „Aš pavydžiu sau“ melodijos giliai įsirėžusios daugelio melomanų galvose.

Pastaraisiais metais didžiulės sėkmės sulaukė L. Adomaičio singlas „Vandenynai“, kurį atlikėjas paskyrė savo mylimai pirmagimei dukrytei. „Vandenynai“, kaip ir daugelis kitų publikos pamiltų hitų, taip pat skambės koncerte „Lofto“ terasoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Dainininką, kompozitorių, smuikininką L. Adomaitį muzika lydėjo nuo vaikystės – gimęs profesionalaus smuikininko šeimoje, L. Adomaitis pats taip pat profesionaliai mokėsi smuiko ir garso režisūros. Didžiulis populiarumas jį aplankė dar 1995 m., atlikėjui įkūrus vieną populiariausių to meto grupių „L+“.

Po ankstyvo sėkmės toliau sekė daugybė įvairiausių projektų – nuo pagrindinių vaidmenų miuzikluose ir roko operose iki dalyvavimo „Eurovizijos“ dainų konkurse kartu su Simona Jakubėnaite. Didžiulio dėmesio sulaukė L. Adomaičio bendradarbiavimas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (meno vad. ir vyr. dirigentas Gintatas Rinkevičius), su kuriuo jis keliavo po visą Lietuvą.

L. Adomaitį nuolatos matome visuose svarbiausiuose šalies festivaliuose, jis su džiaugsmu lipa ir į džiazo muzikos sceną. Neretai būtent L. Adomaičio talentinga ranka prisiliečia ir prie kitų žymių atlikėjų kūrinių – kaip muzikos prodiuseris, jis yra dirbęs su daugeliu užsienio ir Lietuvos dainininkų, tarp kurių – Vaidas Baumila, Donatas Montvydas, Rūta Ščiogolevaitė ir kiti.

Vasarą menų fabrike „Loftas“ savo skoniui artimos muzikos gali rasti kiekvienas. Nuo pirmadienio iki trečiadienio čia vyksta gyvos muzikos koncertai, sceną jauniesiems suteikia jau tradicija tapęs „Novus“ muzikos inkubatorius.

Nuo ketvirtadienio iki savaitės pabaigos čia vyksta elektroninės muzikos vakarėliai ir kiti renginiai, o savaitgalį „Open Kitchen“ kviečia paskanauti skirtingų šalių virtuvės patiekalų, klausantis vietinių ir kviestinių didžėjų pasirodymų.