Muzika

2020.08.07 10:56

LRT RADIJO eteryje – garsai iš Europos festivalių: šį šeštadienį – „Pet Shop Boys“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.08.07 10:56

LRT RADIJO eteryje keturis rugpjūčio šeštadienių vakarus skambės koncertai iš žinomų Europos vasaros popmuzikos festivalių.

Dėl koronaviruso pandemijos šią vasarą Europoje atšaukti visi didieji populiariosios muzikos festivaliai.

Lietuva – ne išimtis. Tiesa, kai kurie festivaliai rugpjūtį („Bliuzo naktys“, Karklės festivalis, „Mėnuo Juodaragis“) vyks simboliškai – sumažintu formatu, į renginį galint patekti ne daugiau nei tūkstančiai žiūrovų.

LRT RADIJAS kartu su Europos transliuotojų sąjunga rugpjūtį kviečia pasimėgauti žymių užsienio atlikėjų koncertais, žinomuose Europos festivaliuose įamžintais ankstesniais metais. Koncertai bus transliuojami kiekvieną šeštadienį, 21 val. 05 min.

Šį šeštadienį eteryje – įžymaus britų popmuzikos dueto „Pet Shop Boys“ koncertas, 2013-aisiais įvykęs Barselonoje, festivalyje „Sonar“.

Dar 1981-aisiais Londone žurnalisto Neilo Tennanto ir architekto Chriso Lowe suburtas duetas „Pet Shop Boys“ išgarsėjo po kelerių metų, išleidęs pasauliniu hitu tapusį kūrinį „West End Girls“.

Per 35 sėkmingos karjeros metus „Pet Shop Boys“ tapo viena populiariausių grupių britų popmuzikos istorijoje.

„It's A Sin“, „Heart“, „Can You Forgive Her“, „New York City Boy“, „Home And Dry“, „Opportunities (Let's Make Lots Of Money)“, „Suburbia“ ir daugybė kitų dueto dainų sulaukė didelio populiarumo ir Lietuvoje.

Grupė išsiskiria ne tik skoningais elektroniniais garsais ir išskirtinio tembro N. Tennanto vokalu, bet ir dainų tekstais – istoriko išsilavinimą turintis dainininkas į savo eiles dažnai įpina sudėtingų užuominų į istorinius įvykius ir kultūrinius reiškinius (beje, prieš porą metų išleista atskira jo eilių knyga). Gal todėl „Pet Shop Boys“ dažnai vadinami intelektualios popmuzikos vėliavnešiais.

Nuo Lizos Minelli iki Davido Bowie, nuo Tinos Turner iki Kylie Minogue, Dusty Springfield ir „Years & Years” - su daugybe įvairių kartų muzikos žvaigždžių bendradarbiavusi grupė laikoma neginčijamais popmuzikos pasaulio autoritetais, kurie ir šiandien nė neketina sustoti.

Šių metų pradžioje keturioliktąjį albumą „Hotspot“ išleidusi grupė ketino surengti didelį pasaulinį koncertų turą, tačiau dėl koronaviruso pandemijos jį nukėlė kitiems metams.

Tris Britų muzikos apdovanojimus pelniusi grupė yra pelniusi begalę kitų įvertinimų – tarp jų ir net kelis išskirtinius prizus už nuopelnus popmuzikai.

Guinnesso rekordų knygoje „Pet Shop Boys“ įvardyti kaip populiariausias visų laikų britų muzikos duetas. Grupės įrašai parduoti daugiau nei 100 milijonų egzempliorių tiražu.

Beje, „Pet Shop Boys“ du sykius lankėsi ir Lietuvoje – 2000-aisiais koncertavo Vilniaus „Žalgirio“ stadione, o 2007 metais – sostinės „Siemens“ arenoje.

LRT RADIJO eteryje skambėsiantis koncertas įvyko „Sonar“ - nuo 1994-ųjų Barselonoje vykstančiame festivalyje, skirtame elektroninei, eksperimentinei muzikai, menams ir dizainui.

„Pet Shop Boys“ šiame festivalyje atliko programą, kuria pristatė 2013-aisiais išleistą albumą „Electric“ - muzikos skambesys šiame albume ir koncerte yra kiek labiau eksperimentinis, nei įprasta.

Koncerte skambėjo ir minėto albumo kūriniai, ir daugybė populiariausių „Pet Shop Boys“ hitų.