Muzika

2020.08.06 16:15

Savaitgalį – „Cape Kablys“, vienas iš nedaugelio elektronikos festivalių šiemet

LRT.lt2020.08.06 16:15

Šį savaitgalį, prie Skaisčio ežero įsikūrusioje stovyklavietėje „Pusiasalis“ vyks elektroninei muzikai dedikuotas festivalis „Cape Kablys“, kurį organizuoja Vilniuje įsikūręs klubas „Kablys“. Tai – jau antroji savarankiška klubo ekspedicija į gamtą, ir šįkart dvejose festivalio scenose pasirodys 34 atlikėjai iš Lietuvos ir užsienio.

„Atsivežti atlikėjų iš užsienio šiuo laikotarpiu yra itin sudėtinga ir mums teko tai patirti savo kailiu. Šį pirmadienį, iki festivalio likus mažiau nei savaitei, dėl naujai įvestų kelionių apribojimų ir priverstinio karantino atkrito net du iš trijų užsienio svečių. Tačiau radome tokius pat stiprius vardus, kuriais juos pakeitėme, tad, nepaisant nemenko streso, viskas baigėsi gerai,“ – pasakoja klubo atstovai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pirmasis šių naujų vardų – penktadienio naktį pagrindinėje scenoje pasirodysiantis Sarin. Subjektyvia festivalio organizatorių nuomone – tai vienas stipriausių gyvų EBM pasirodymų. Lietuvos elektroninės muzikos bendruomenės prielankumą šiam atlikėjui rodo ir tai, kad Sarin į Lietuvą sugrįžta jau trečią kartą.

Antrasis atlikėjų sąrašą papildanti vardas – stipraus techno propaguotojas Parallx. Iš pramoninės Vokietijos dalies kilęs prodiuseris savo pirmą įrašą išleido 2015 metais ir per tą laiką tapo nuolatiniu Kobosil priklausančios leidybos bendrovės „R – Label Group“ rezidentu. Su šia leidybine bendrove jis bendradarbiauti pradėjo 2017 metais, o „Groove Magazine“ skaitytojai savo balsavime jį iškėlė į trečią „Newcomer“ topo poziciją.

Paskutinysis iš festivalio pasitelktų pastiprinimų – „Echoes of October“. Tai dar vienas stiprus sugrįžimas – atlikėjas grojo debiutiniame „Cape Kablys“ festivalyje ir organizatoriams paliko tokį įspūdį, kad jie ir vėl nusprendė jį pasikviesti. Atlikėjas į vieną jungia techno bei EBM žanrus ir taip formuoja savitą skambesį, kurį skleidžia ne tik grodamas, bet ir kuruodamas leidybinių bendrovių veiklą. Kartu su „Inhalt der Nacht“ jis prižiūri „Lebendig“, o greitu metu ruošiasi startuoti ir su nuosava leidybiniu ženklu „Verboten“.

Be šių svečių festivalyje taip pat pasirodys 31 Lietuvos elektroninės muzikos scenos atstovas. Didžioji dalis šių atlikėjų – įvairių klubo renginių serijų rezidentai. Į pusiasalį keliasi ir visi trys techno dedikuoti renginių ciklai – „Knocturne“, „Hooked On“ bei „Black Wave“, EBM puoselėjantis „Esoterror“, tamsiam disko dedikuotas „Darkroom“, hausą tyrinėjanti serija „Tarp dviejų aušrų“, vieninteliai dramenbeisui dedikuoti vakarėliai klube „Souled Sessions“ ir šviesiausios klubo naktys – „Palmės diskotekos“. Taigi kiekvienos serijos lankytojas ir kiekvieno elektroninės muzikos žanro mylėtojas festivalyje ras sau artimo skambesio.

Be to, kiekvienas muzikos mylėtojas festivalyje galės mėgautis ypatingai gražia pusiasalio gamta, dienos metu gelbėtojų prižiūrimais paplūdimiais, meninėmis instaliacijomis, skaniu maistu ir dideliu būriu bendraminčių.