Muzika

2020.08.06 11:39

Atlikėja Monika Linkytė pristato naują kūrinį ir vandenyje filmuotą video klipą

LRT.lt2020.08.06 11:39

Atlikėja Monika Linkytė skelbia apie ilgai lauktą rugpjūčio premjerą – išleidžia singlą „Šilkas“ ir jo muzikinį vaizdo klipą, kuris pareikalavo drąsos, tačiau tuo pačiu įnešė netikėtų spalvų ir naujų pomėgių.

Monika Linkytė pasakoja, kad įkvėpimas dainai užklydo visai netikėtai, rašoma pranešime žiniasklaidai. „Vieną vakarą knygų lentynoje mano akis užkliudė Alessandro Baricco knyga „Šilkas“. Šis žodis įstrigo galvoje, todėl atsisėdusi prie pianino pradėjau rašyti apie šilką. Tai man priminė dviejų žmonių šiltą ir drąsią meilę“, – pasakoja atlikėja.

Prie dainos kūrybinio proceso prisidėjo žinomas prodiuseris Leon Somov. Popmuzikos atlikėja neslepia, kad jų draugystė muzikos pasaulyje užsimezgė senai, bet vėl dirbti kartu pradėjo po ilgos pertraukos, kai jų keliai netikėtai susikirto televizijoje.

„Po pirmojo kūrybinio darbo kartu – albumo išleidimo – praėjo 5 metai. Nors su Leonu per tuos metus palaikėme šiltą ryšį ir kartais susirašydavome, gyvai susitikome visai nesenai – „Eurovizijos“ atrankos komisijoje. Per šį lemtingą susitikimą mes išsikalbėjome, aš pasakojau jam, kad esu parašiusi daug naujų dainų, o jis pakvietė mane į studiją pamėginti kažką sukurti kartu. Viskas taip natūraliai susidėliojo, kad net neįsivaizduoju, kaip galėjo būti kitaip. Jis mane jaučia, kaip kūrėją ir žmogų“, – teigia Monika Linkytė.

Dainininkė atskleidžia, kad dėl tinkamo vaizdo klipo išpildymo ir norimo galutinio rezultato buvo kilę nenumatytų iššūkių. „Klipe nusprendėme filmuoti mane plūduriuojant ant nugaros, vaizdas man patiko, todėl nedvejojusi sutikau, tik vėliau paaiškėjo, kad tai padaryti nėra taip paprasta – teko pasiimti net papildomų plaukimo pamokų. Aš visada sakau, kad muzika yra mano didžiausia mokytoja, nes per ją įgaunamos patirtys yra nepakartojamos. Šis kartas ne išimtis – atradau naują hobį, nes plaukimo treniruotes tikrai tęsiu“, – sako atlikėja.

„Kita įdomi patirtis buvo pats filmavimo procesas, kuris prasidėjo vidury nakties. Tvenkinį pilną lelijų atradome visai atsitiktinai. Kylant saulei oro temperatūra siekė maždaug 13 laipsnių, tad oras tikrai nelepino, o dar nepamirškime fakto, kad buvau ką tik išmokusi plūduriuoti ant nugaros – tai daryti viduryje tvenkinio, o ne baseine, išties pareikalavo drąsos“, – priduria Monika Linkytė.

Ilgai lauktuose vieninteliuose vasaros susitikimuose, kurie vyks rugpjūčio 14 d. Vilniuje ir rugpjūčio 21 d. Kaune, klausytojai turės galimybę mėgautis puikiai žinomais hitais, pirmieji išgirs dar niekur neskambėjusias dainų premjeras, o vakaro siurprizu taps žinomi scenos svečiai, kurių pavardžių atlikėja kol kas neatskleidžia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.