Muzika

2020.08.05 16:49

Lietuvoje koncertuos viena populiariausių gotikinio roko grupių „Deathstars“

LRT.lt2020.08.05 16:49

Jei 2020-ieji muzikos kalendoriuose bus pažymėti kaip neįvykusių ar perkeltų renginių ir nusivylimų metai, tai geros žinios apie kitų metų koncertinius turus įkvepia optimizmo. Gera žinia: viena žymiausių industrinio ir gotikinio roko grupių „Deathstars“ savo Europos turo metu užsuks ir į Lietuvą.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, po paskutinio „Deathstars“ apsilankymo mūsų šalyje kartu su vokiečių muzikos monstrais „Rammstein“ 2012 m. praėjo pakankamai laiko, kad grupės gerbėjai jų pasiilgtų, tad visų laukia abipusiai malonus susitikimas naujo albumo pristatymo ture.

Koncertas vyks Vilniaus klube „Vakaris“ 2021 m. rugsėjo 20 dieną.

„Deathstars“ susibūrė 2001 m., kai iširo aštuonerius metus gyvavusi jų pirmtakė sunkiojo metalo grupė „Swordmaster“. Nuklydę nuo įprasto metalo kelio, penki švedai pasirinko kiek kitokią muziką – jų pačių žodžiais, „laukinį tarsi tamsios karštligės purtomą“ gitarų ir sintezatorių skambesį.

Šią įvairovę jie papildo tikru šiaurietišku, niūriu ir depresyviu, tačiau anaiptol neliūdnu industriniu skambesiu.

Kiekvienas „Deathstars“ pasirodymas – tarsi mažas grotesko spektaklis, kurio dvasią atitinka ir grupės narių pasirinkti pseudonimai: Whiplasher Bernadotte, Nightmare Industries, Skinny Disco, Cat Casino ir naujausias narys Nitro.

2007 m. sunkiosios muzikos žurnalas „Metal Hammer Magazine“ kolektyvui skyrė „Geriausių metų naujokų“ apdovanojimą, o kartu pasirodyti vienoje scenoje „Deathstars“ kvietė tokios kultinės grupės kaip „Korn“ ar „Cradle of Filth“.

„Deathstars“ naujus albumus leidžia tik tada, kai tikrai turi ką pasakyti savo gerbėjams. Per savo gyvavimo istoriją jie yra išleidę keturis studijinius darbus: 2002 m. pasaulį išvydo debiutinis „Synthetic Generation“, vėliau sekė „Termination Bliss“ (2006 m.), „Night Electric Night“ (2009 m.) ir kol kas paskutinis albumas „The Perfect Cult“ (2014 m.).

Juose grupė išsiskiria siaubo tematikos kupinais dainų tekstais, koncertuose tai papildo unikaliu grimu, o jos narių sceniniai drabužiai visada atspindi naujausią gotų mados klyksmą.

Net neabejojama, kad spalvingai pasipuošę „Deathstars“ gerbėjai užpildys Vilniaus klubą „Vakaris“ 2021 m. rugsėjo 20 d. ir kartu dainuos ne tik populiariausius grupės hitus, bet ir naujojo albumo, kurio preliminari pasirodymo data yra 2021 kovo 13 d., dainas.