Muzika

2020.07.29 11:31

Pamatykite: Paryžiuje gyvenanti atlikėja Lina Štalytė pristato naują dainą ir klipą

LRT.lt2020.07.29 11:31

Po visam pasauliui sunkios metų pradžios norisi atsipūsti ir pailsėti. Vidurvasarį išleista Linos Štalytės daina „I Enjoy My Day“ kviečia nusikelti į Paryžių ir primena, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą.

Lina dalijasi receptu, kaip mėgautis kiekviena diena — nesvarbu, kokia sudėtinga ji bebūtų.

Lina Štalytė, intensyvaus gyvenimo mėgėja, prieš atsidurdama Paryžiuje su savo gitara ir kuprine aplankė nemažai pasaulio šalių. Kūrėja lemtingo lėktuvo bilieto dėka atsidūrė Paryžiuje, kur per devynerius metus adaptavosi ir išmoko mėgautisšiuo estetišku miestu — prancūzų kultūra, skaniu maistu, kvapą gniaužiančia architektūra ir prancūziškais vakarėliais.

O prisiminusi koncertus, rengtus įspūdingose Paryžiaus scenose ir publikos palaikymą, nuoširdžiai šypsosi. Atrodo, kad Paryžiuje ji rado viską, apie ką svajojo. Tačiau šeimos, gyvenančios Lietuvoje, ilgesys dainininkei primena, kad Paryžius yra, buvo ir visada liks meilės ir turistų sostine.

Paryžiuje išgyventos istorijos įkvėpė šią pozityvumu dvelkiančią dainą. Lina pasakoja: „Dainos melodija pradeda skambėti galvoje, kai pasiilgstu namų ir artimųjų”.

Dainoje girdimi trys pagrindiniai elementai – džiazo akordai, būgnų ritmas ir lengvai įsimintina melodija. Aranžuotei įkvėpimo buvo pasisemta iš Michaelo Jacksono hitų ir 80-ųjų laikotarpio energijos. Šį pojūtį dainoje jai padėjo sukurti sintezatoriai ir būgnai.

Lina pasakoja: „I Enjoy My Day” dainą parašiau jau seniai, prieš oficialiai išleisdama, ją brandinau kelerius metus. Dainą atlikdavau gyvuose pasirodymuose Paryžiuje su džiazo muzikantais, o vėliau ją padėjo tobulinti prodiuseris Lefas Germenlis, gyvenantis Londone. Mane palaikė ir aranžuotę sukurti padėjo mano draugai, įvertinti džiazo muzikantai – italas Nicholas Thomas ir prancūzas Laurent’as Marode. Todėl galutinisdainos variantas natūraliai įkūnija kelis mano mėgstamiausius muzikinius stilius – pop, džiazą ir soulą.“

Dainininkė Paryžiuje laiko nešvaistė – ten baigė džiazo konservatoriją, studijos dar labiau paskatino atsiduoti muzikai bei padėjo išplaukti į plačiuosius vandenis. Lina dirbo ir koncertavo su pasaulinio lygio džiazo atlikėjais Europoje ir Amerikoje. O tarptautiniame Madagaskaro džiazo festivalyje „Madajazzcar” savo albumą ji pristatė net trimis kalbomis – prancūziškai, angliškai ir lietuviškai.

Prieš išvykdama gyventi į Prancūziją, Lina muzikinę karjerą pradėjo Vilniuje nuo dainuojamosios poezijos, o nuvažiavusi į Prancūziją įsitraukė į džiazo ir afrikietiškos muzikos kultūrą.

Atlikėja praleisdavo bemieges naktis įžymiuose džiazo klubuose „Duc de Lombards”, „Baiser Salé”, „Sunset-Sunside”, kur vykdavo koncertai bei improvizacijų vakarėliai.

Pradžioje ji buvo šių pasirodymų stebėtoja, o vėliau tapo scenos dalyve. Po „I Enjoy My Day“ singlo išleidimo Lina planuoja koncertinį turą Lietuvoje ir Prancūzijoje, kur pristatys naujus, dar neišleistus kūrinius.