Muzika

2020.07.26 14:07

LRT OPUS eteryje – britų grupės „Maximo Park“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.07.26 14:07

Radijo stotis LRT OPUS tęsia žymių užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – du dešimtmečius gyvuojanti britų grupė „Maximo Park“, savo muzikoje derinanti alternatyvaus roko, postpanko, elektroninės muzikos, soulo elementus.

2000-aisiais susibūrusi grupė, vadovaujama vokalisto Paulo Smitho, yra pavadinta pagal Majamyje esantį parką, skirtą Kubos kariškio Maximo Gomezo atminimui įamžinti.

Grupės sėkmės istorija prasidėjo 2004-aisiais, kai ją pastebėjo ir įrašų sutartį pasiūlė leidykla „Warp“, daugiausiai leidžianti elektroninės muzikos įrašus.

Jau debiutinis „Maximo Park“ albumas „A Certain Trigger“, pasirodęs 2005-aisiais, Didžiojoje Britanijoje buvo parduotas „auksiniu“ tiražu ir nominuotas prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui, skiriamam už geriausią britų ir airių muzikantų metų albumą. Iki šių dienų albumas, kuriame skambėjo ir hitas „Apply Some Pressure“, parduotas daugiau nei pusės milijono egzempliorių tiražu.

2007-aisiais išleistas antrasis albumas „Our Earthly Pleasures“ sustiprino grupės pozicijas – Didžiosios Britanijos populiariausių įrašų dešimtuke jis pasiekė antrąją vietą, nusileisdamas tik JAV grupės „Kings Of Leon“ albumui, o dainos „Our Velocity“ ir „Girls Who Play Guitars“ užėmė svarbią vietą britų roko ir popmuzikos radijo stočių grojaraščiuose.

Daugybę koncertų turų Europoje surengusi grupė iki šiol yra išleidusi šešis albumus. Naujausias, „Risk To Exist“, pasirodė 2017 metais.

Šis įrašas sulaukė dėmesio ne tik dėl efektingo skambesio, bet ir dėl politinių dainų temų. Anot P. Smitho, šiose dainose „Maximo Park“ sutelkė dėmesį į pasaulio problemas – nuo ekonominės nelygybės Didžiojoje Britanijoje iki migrantų krizės Europoje.

Tai jau ne pirmas sykis, kai „Maximo Park“ sutelkia dėmesį į aktualijas – 2012-aisiais išleistas diskas „The National Health“ pasakojo apie Didžiosios Britanijos bandymus atsigauti po ekonominės krizės.

Grupės lyderis, buvęs dailės mokytojas P. Smithas garsėja kaip itin charizmatiškas ir energingas vokalistas. Jis taip pat yra išleidęs solinių įrašų, fotografijų knygą, konsultuoja meno festivalius ir žurnalus.

„Maximo Park“ nėra lankęsi Lietuvoje, tačiau 2017 metais koncertavo Latvijoje – ir mūsų šalies melomanų pamėgtame festivalyje „Positivus“.

LRT OPUS klausytojai išgirs „Maximo Park“ pasirodymą, pernai vasarą įrašytą Vokietijoje, festivalyje „A Summer‘s Tale“. Transliacija vykdoma, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir Vokietijos transliuotoju NDR.