Muzika

2020.07.07 14:07

Šią savaitę „Lofte“ – hiphopo, regio, elektroninės ir jaunos muzikos vakarai

LRT.lt2020.07.07 14:07

Vilniaus menų fabrikas „Loftas“ kviečia dar vieną šiltą vasaros savaitę praleisti kartu. Liepos 7-10 dienomis čia dėl geriausios jaunos grupės titulo kausis muzikos naujokai, svečiuosis „Tavo tėvas“, vyks legendinis, regio ritmus šlovinantis Rastadienis bei elektroninė įžanga į „Klaipėda Sound Festival“. 

Antradienį, liepos 7 d. „Lofto“ terasoje vyks antrasis muzikos inkubatoriaus „Novus“ etapas. Scenoje savo jėgas išbandys skirtingų laikotarpių ir kultūrų instrumentus valdantis Daumantas Lukošiūnas, švelnias jūros istorijas pasakojanti klaipėdietė Ingaja, alternatyvų roką ir džiazą jungianti ketveriukė „Kanalizacija“ bei įspūdingą audio-vizualinį pasirodymą žadanti surengti latvė „Waterflower“.

Trečiadienį į „Lofto“ terasos sceną lips hiphopo muzikos gerbėjams puikiai pažįstamas kolektyvas „Tavo tėvas“. „Tavo tėvas“ savo muzikinę kelionę pradėjo nuo repo, į kurį pakeliui įpynė roko, džiazo, klasikos ir elektronikos elementų. Iš vos keleto jie tapo vienuolikos žmonių kolektyvu, kartu apkeliavo didžiausius Lietuvos festivalius, įvairiausius renginius, o hiphopo apdovanojimuose buvo nominuoti net keturiose kategorijose, iš kurių namo parsivežė Metų debiuto statulėlę.

Dabartinė kūryba, kurią galima išgirsti koncertų metu, kardinaliai skiriasi nuo to, ką žmonės yra įpratę girdėti studijiniuose įrašuose, tačiau „Tavo tėvas“ yra iš tų, kuriuos būtina išgirsti gyvai.

Liepos 24-26 dienomis pajūryje vyks „Klaipėda Sound Festival“ – šiuolaikinės elektroninės muzikos ir menų bangas skleidžiantis festivalis. „Loftas“ jam ruoštis pradeda iš anksto ir kviečia savaitę pabaigti net dvejais įžanginiais vakarėliais. Ketvirtadienį „Loftą“ jau tradiciškai užima legendinis Rastadienis, atstovaujantis „Klaipėda Sound Festival“ D&B sceną. Čia regio, jungle, D&B ir dub skambesius jungs ir rytą šokių aikštelėje pasitikti kvies maestro Doctah Jahngle bei būrys kolegų.

Penktadienį D&B keičia techno ir tamsūs elektroninės muzikos garsai. „Klaipėda Sound Festival pre-party“ vakarėlyje šokius kurs vietiniai „Play4n4“, Ement, Elektrod K, Martas ir Black Fire.