Muzika

2020.07.05 13:49

LRT OPUS eteryje – žymios britų roko grupės „Skunk Anansie“ koncertas

LRT.lt2020.07.05 13:49

Radijo stotis LRT OPUS tęsia garsių užsienio atlikėjų koncertų transliacijas, kurias galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį radijo stoties eteryje – žymios britų roko grupės „Skunk Anansie“, prieš dešimtmetį savo pasirodymu džiuginusios ir Lietuvos publiką, koncertas.

2010-ųjų birželį „Skunk Anansie“ koncertavo festivalyje „Be2gether” prie Norviliškių pilies – šis energingas pasirodymas iki šiol vadinamas vienu geriausių Lietuvos muzikos festivalių istorijoje.

1994-aisiais susibūrusi grupė su ekstravagantiška vokaliste Skin priešakyje kone akimirksniu tapo viena ryškiausių kylančių britų muzikos žvaigždžių.

Politinę ir socialinę potekstę turintys tekstai, išskirtinis plikai galvą skutančios Skin balsas ir įvaizdis, jos ryški feministinė pozicija, galingi priedainiai, muzika, kurioje maišėsi pankroko, regio, metalo ir elektronikos įtaka – visa tai „Skunk Anansie“ išskyrė iš tuo metu kilusios naujų roko grupių bangos.

Jau 1995-aisiais sunkiajam rokui skirto žurnalo „Kerrang!“ skaitytojai „Skunk Anansie“ išrinko geriausia nauja britų grupe, debiutinis jos albumas „Paranoid & Sunburnt” tapo vienu labiausiai aptariamų metų muzikos leidinių.

1997-aisiais „Skunk Anansie“ buvo nominuoti MTV Europos muzikos apdovanojimuose – geriausios grupės ir geriausios koncertinės grupės kategorijose.

Grupės dainos skambėjo kine ir televizijos serialuose, albumai „Stoosh“ ir „Post Orgasmic Chill“ sulaukė didelio populiarumo, dėmesį traukė ir gausūs Skin interviu, kuriuose biseksuali dainininkė grupės muziką vadino „klitorio roku“ ir negailestingai pliekė visuomenės ydas, nuo homofobijos iki rasizmo.

Su U2, „Rammstein“, „Muse“, „Aerosmith“ ir daugybe kitų „Skunk Anansie“ išmaišė viso pasaulio arenas ir stadionus, tačiau 2001-aisiais nusprendė skirstytis, manydami, kad grupė išsisėmė.

Visi grupės nariai pradėjo solinę karjerą – geriausiai sekėsi Skin, kuri išleido du solinius albumus, susidomėjo elektronine muzika, pradėjo didžėjauti, daug koncertavo, „apšildė“ Robbie Williamso ir „Placebo“ koncertinius turus.

2009-aisiais grupė vis dėlto nusprendė sugrįžti – ir akivaizdu, kad tai buvo teisingas sprendimas. Nuo to laiko „Skunk Anansie“ dažnai koncertuoja klubuose, arenose ir festivaliuose, išleido tris naujus albumus (iki šiol naujausias, „Anarchytecture“, pasirodė 2016-aisiais), dėmesio sulaukia ne tik senosios dainos (tokios kaip „Selling Jesus“, „Hedonism“, „Charlie Big Potato“, „Weak“), bet ir puikiai gerbėjų vertinami naujieji kūriniai, parašyti grupei atsikūrus.

Kaip įprasta, Skin ir toliau šmėžuoja ne tik muzikos, bet ir gyvenimo būdo žurnalų puslapiuose bei televizijoje. Dainininkė vieną sezoną buvo Italijos „X Faktoriaus“ teisėja, šįmet dalyvavo britų muzikiniame TV šou, kuriame rungėsi žinomi dainininkai, neatskleidžiant jų tapatybės.

Daug dėmesio sulaukė ir jos asmeninio gyvenimo istorija. 2013-aisiais ji sudarė civilinę partnerystę su tuomete mylimąja, amerikiečiu kovos su klimato kaita aktyviste Christiana Wyly. Pora išsiskyrė po poros metų. Šiuo metu Ch. Wyly yra ištekėjusi už verslininko, kompanijos „Tesla“ įkūrėjo Elono Musko brolio Kimbalo.

Pernai „Skunk Anansie“ surengė koncertų turą, skirtą pažymėti grupės 25-mečiui. Jo metu 2019-ųjų liepą grupė koncertavo Romoje – šio koncerto įrašą sekmadienio vakarą išgirs LRT OPUS klausytojai. Sukakties proga buvo išleistas ir koncertinis albumas „25 Live @ 25”.

Koncerto transliacija per LRT OPUS vykdoma bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir Italijos transliuotoju RAI.