Muzika

2020.06.18 13:24

„Eurovizijos“ rengėjai keičia svarbią taisyklę, žada, kad kitais metais konkurso nesustabdys niekas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.06.18 13:24

„Eurovizijos“ konkurso gerbėjai ketvirtadienio popietę sulaukė įdomios naujienos – keičiama viena svarbi šio renginio taisyklė.

Dėl koronaviruso pandemijos šiais metais Roterdame turėjusi vykti „Eurovizija“ buvo atšaukta, tačiau šiame Nyderlandų mieste įvyks kitais metais, gegužės 18-22 dienomis.

Konkursą rengianti Europos transliuotojų sąjunga ketvirtadienį dar sykį pabrėžė, kad kitų metų „Eurovizija“ būtinai įvyks, nepaisant įvairių aplinkybių, kurių dabar neįmanoma numatyti. Omenyje, žinoma, pirmiausia turimas neprognozuojamas koronaviruso plitimas.

„2020-ųjų pavasarį išmokome pamoką, kad turime ruoštis pasaulinei krizei, todėl pakeitėme konkurso taisykles. Turime būti lankstesni ir galėti keisti konkurso formatą ir jo organizavimą šiais sudėtingais laikais“, - Europos transliuotojų sąjungos pranešime cituojamas naujasis „Eurovizijos“ vykdomasis vadovas Martinas Österdahlis.

Ketvirtadienį pranešta apie svarbų taisyklių pokytį, kuris kol kas galios tik 2021 metų „Eurovizijos“ sezonui.

Pagal jį visose dainose esančios pritariamojo vokalo partijos galės skambėti iš įrašo. Iki šiol visi balsai, kuriuos konkursantų pasirodymuose girdi žiūrovai, turėjo gyvai skambėti nuo scenos.

Atlikėjai kartais skųsdavosi, kad tai trukdo atskleisti visą dainos skambesį – mat viename pasirodyme pagal taisykles gali dalyvauti ne daugiau nei 6 žmonės.

Kitais metais delegacijos galės pačios rinktis, ar pritariamojo vokalo partijos scenoje skambės gyvai, ar įrašytos, ar bus derinamas pirmas ir antras variantas.

Pritariančių vokalistų skaičius įraše nebus ribojamas.

Anot konkurso rengėjų, taisyklės pakeistos, reaguojant į muzikos pasaulio aktualijas, kai daugiau balsų gali padėti geriau atskleisti dainą.

Kita, gal net svarbesnė priežastis – taip sudaroma galimybė į konkursą vykti mažesnėms delegacijoms. Jei koronavirusas plistų kitą pavasarį, dėl šios taisyklės į renginį galėtų susirinkti mažiau atlikėjų, ir konkursas vis tiek įvyktų. Be to, atsižvelgiama ir į taip sumažėsiančias delegacijų kelionių išlaidas.

Visos pagrindinės vokalo partijos, kaip ir anksčiau, „Eurovizijoje“ turės būti atliekamos gyvai.

Taip pat skaitykite