Muzika

2020.06.10 17:13

Elektroninė muzika keliasi ant Vilniaus stogų: gydys miestiečius nuo rutinos

LRT.lt2020.06.10 17:13

Vilniuje startuoja elektroninės muzikos projektas pavadinimu „Priešnuodis“ (angl. „Antidote“). Tai kultūros projektas, kuriame žinomi Lietuvos didžėjai atlieka vienos valandos pasirodymą skirtingose Lietuvos vietose, atsipindinčiose įvairialypę kultūrą. 

Kiekvienas didžėjų performansas nufilmuojamas taip, kad atskleistų pastato, aplinkos grožį ir išskirtinumą, derinant elektroninės muzikos skambesius. Projekto tikslas - parodyti Lietuvą ir kasdienybę nauju kampu - iš aukšto, su elektroninės muzikos ritmais.

Priešnuodžiu monotonijai, kuri išryškėjo karantino metu, projekto iniciatoriui, prodiuseriui - Edmundui Pučkoriui tapo jo namo stogas: „Pastebėjau, kad emociškai su saviizoliacija susidoroju gerokai paprasčiau nei mano draugai, nes turiu galimybę leisti daug laiko ant savo namo stogo.

Galiausiai supratau, kad tai ne tik būdas praleisti laiko lauke nenusižengiant karantino draudimams, bet ir pažiūrėti į miestą šviežiai - pažvelgti į pasaulį iš kitos perspektyvos.”

Projekto vaizdo režisierius Linas Mažonas atkreipia dėmesį į lokacijų svarbą: „Reikia pasistengti norint kuo geriau atskleisti lokacijos išskirtinumą, tad kiekvieną kartą tenka ieškoti vis skirtingo priėjimo, neužmirštant ir to, kad visa turi dar derėti su muzikos stiliumi.”

„Priešnuodis” šį sezoną žada nustebinti audiovizualiniais reiškiniais, kurie leis kiekvienam įsijausti į Lietuvai svarbius objektus. Jais taps transporto infrastruktūriniai taškai, kultūrinis paveldas, valstybinės reikšmės objektai, o kartais viskas atsigręš į lietuviams būdingą paprastumą.

„Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė pastebi: „Net ir gerai pažįstamos miesto vietos sužiba iš naujo, kai joms suteiki naują kontekstą. Tikime, kad šios garso ir vaizdo istorijos taps proga vilniečiams pažvelgti į savo miestą iš kitų kampų, o pasauliui pasakos apie kūrybišką ir atvirą Vilnių.“

Projektas startuoja dviem pasirodymais nuo „Europa“ ir „Victoria“ pastatų terasų. Trečiasis epizodas nukels į erdvę, kurios paskirtis per eilę metų kito, o šiandien ten telpa ir menas ir gamyba. Per 2020 m. sezoną planuojama išleisti bent 10 vaizdo epizodų, kurie bus talpinami „YouTube“ platformoje.