Muzika

2020.05.27 13:42

Išgirskite: lietuvių pamėgtas „greičiausias pasaulio pianistas“ Peteris Bence'as pristato debiutinį albumą

LRT.lt2020.05.27 13:42

Lietuvių pamėgtas pasaulinį pripažinimą pelnęs atlikėjas iš Vengrijos Peteris Bence'as – fortepijono virtuozas, kompozitorius, dar žinomas kaip greičiausias pasaulio pianistas - pristato debiutinį savo albumą „The Awesome Piano“.

P. Bence'as pasauline fortepijono sensacija tapo dėl savo išskirtinio meistriškumo, charizmos ir unikalaus požiūrio į visiems puikiai pažįstamus populiariosios muzikos kūrinius, virtusius genialiomis fortepijono interpretacijomis, kurios sulaukia milijoninių peržiūrų „YouTube” platformoje.

Naujasis atlikėjo albumas, išleistas bendradarbiaujant kartu su kompanija „Steinway & Sons“, sudarytas iš originalių kūrėjo kompozicijų bei virtuoziškų interpretacijų, įkvėptų Michaelo Jacksono, „Queen“, Lady Gagos, „Toto“ ir kitų atlikėjų.

Milijonai P. Bence'o gerbėjų visame pasaulyje debiutinio atlikėjo albumo laukė ilgiau nei trejus metus. Vos prekyboje pasirodęs albumas užėmė pirmąją vietą tarp perkamiausių šio žanro albumų „Amazon” platformoje.

„Manau, jog fortepijonas gali daug daugiau nei dauguma galvoja ir yra įpratę jį girdėti. Įrašinėdamas šį albumą norėjau, jog kūriniai skambėtų taip, lyg juos atliktų visas orkestras, naudodamas tik fortepijono garsus, – mintimis dalinasi atlikėjas. - Džiaugiuosi galėjęs į albumą sudėti ne tik puikiai pažįstamų kūrinių interpretacijas, tačiau ir savo autorines kompozicijas, sukurtas išlaikant muzikinę stilistiką, dėl kurios žmonės atpažįsta mane pastaruosius metus“.

P. Bence'as jau surengė du pasaulinius turus, įskaitant pasirodymus pilnose salėse Londone, Barselonoje, Sankt Peterburge, Maskvoje, Vašingtone, Niujorke, Sidnėjuje ir kituose miestuose.

Pianistas taip pat mylimas ir laukiamas Lietuvoje, jis ne kartą lankėsi Vilniuje, pasirodė Kaune bei praėjusią vasarą pradžiugino pajūrio lankytojus. Šiuo metu atlikėjas ruošiasi dar vienam koncertiniam turui Europoje, kurio datos turėtų paaiškėti netrukus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.