Muzika

2020.05.27 11:03

Žinomi atlikėjai vilniečiams nemokamai koncertuos ant vandens: idėja gimė iš nevilties

LRT.lt2020.05.27 11:03

Dar neseniai Lietuvos sostinė apskriejo pasaulio žiniasklaidą, pranešusi, jog atidaro daug lauko restoranų miesto gražiausiose erdvėse, vėliau informavo, kad dalį staliukų kavinėse užims manekenai, aprengti lietuvių dizainerių drabužiais.

O dabar pranešama, kad Vilniuje vyks nemokami koncertai ant vandens. Čia specialiame laive ant vandens dainuos garsūs šalies atlikėjai.

„Pati akcija yra graži vien vizualiniu aspektu: nuo birželio 1-osios iki birželio 10-osios kas vakarą plauks laivas Nerimi su atlikėjais, muzikantais, jų klausytojai bus Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai, vaikštantys krantine, važiuojantys gatve ar tiesiog gyvenantys netoli upės. Šią akciją mielai sutiko ir padeda įgyvendinti Vilniaus miesto savivaldybė, kuriai mes esame labai dėkingi, taip pat daugybė privačių rėmėjų“, – džiaugėsi Romanas Savickas ir visi iniciatyvos sumanytojai iš grupės „Quorum“.

„Birželio 1-oji projekto pradžiai pasirinkta ne šiaip sau – pasitarę nusprendėme, kad tai bus ne tik vasaros sezono atidarymas, bet ir labai jautri šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai, kurios garbei mes pristatysime savo solinį albumą, parašytą S. Gedos tekstais „Vaikams ir ne vaikams“.

Akcijos metu per visas 10 dienų išgirsite daug įspūdingų pasirodymų. Koncertuos grupės „Joke“, DAR, „Vyšnios“, atlikėjai Justinas Lapatinskas, Justinas Stanislovaitis, Milda Rasilavičiūtė, Bjelle, Vaidas Dzežulskis ir Yollé, o taip pat nuskambės ir subtili pianisto Arijaus Ivaškevičiaus muzika“, – pridūrė Laimonas Bendaravičius.

„Žiemos nebuvo, pavasario nematėm – pabandom pasitikti vasarą!“ – taip sako socialinės akcijos „Muzika ant vandens“ autoriai, grupės „Quorum“ nariai.

„Pati idėja gimė iš nevilties. Tikrąją to žodžio prasme kultūra Lietuvoje niekada nebuvo aukštinama, tačiau atėjus tokiai krizei ji tapo ir nebereikalinga. Tad ši akcija yra mūsų, atlikėjų, menininkų saviraiška ir savotiškas protestas prieš susidariusią globalią situaciją. Ne viskas visada turi suktis tik apie pinigus. Ne tik dėl finansinės satisfakcijos atlikėjai rengia koncertus, o taip pat ir dėl meninės saviraiškos, kuri kaip tyras oro gurkšnis yra reikalinga“, – kalbėjo Šarūnas Navickas ir pabrėžė, kad visi atlikėjai koncertuos neatlygintinai.

„Esame išgyvenę sunkius laikus, kada dėl krizės koncertų buvo mažiau ar visai jų nebuvo, tačiau tokios situacijos, kuri uždraustų apskritai rengti koncertus mes dar neturėjome. Artėjant Motinos dienai, visi nariai pasiskambinome vaizdo skambučiu ir pradėjome kalbėti kaip kiekvienas jaučiasi, kaip sekasi šiuo metu, juk visi turime šeimas, vaikus, kaip reikės sveikinti mamas? Šio „lemtingo“ pokalbio metu gimė idėja nusifilmuoti nuotolinį grupės sveikinimą mamos dienos proga – „Motulės dainą“, – pasakojo Marius Turlajus.

„Sulaukę didžiulio palaikymo iš gerbėjų supratome, kad žmonėms reikalinga muzika ir geros emocijos, jiems malonu matyti savo mėgstamus atlikėjus, kad ir iš toli! Ir taip simboliškai „Quorum“, surinkę kvorumą, nusprendė surengti socialinę akciją „Muzika ant vandens“: vieni atlikėjai džiugina klausytojus gyvenamųjų namų kiemuose, balkonuose visoje Lietuvoje. O mes su grupe nusprendėme sušildyti žmonių širdis štai tokiu būdu“, – kalbėjo Gintautas Skliutas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt