Naujienų srautas

Muzika2020.05.22 11:48

Atlikėjas MNTD pristato naują dainą – filmuotis klipe kviečia visus norinčius

LRT.lt 2020.05.22 11:48

„Įrašų studija – mano asmeninė šventovė“, - juokiasi atlikėjas ir dainų autorius Mantvydas Sabaitis. Pramogų pasaulio atstovams - nelengvas metas, nes renginius bei kitas veiklas sustabdęs koronavirusas yra priverstinai uždaręs visus namuose.

Vis dėlto dainą „Aš ir Tu“ pristatantis M. Sabaitis į šią situaciją tik moja ranka sakydamas, kad toks laikas – puikus kūrybinių darbų metas.

„Manau, daugumai kūrėjų karantinas gal net išėjo į naudą, nes laiko išnaudojimas namie tapo monotoniškesnis su mažiau pagundų ir trikdžių kuriant muziką, - apie pakoreguotus muzikinius ir gyvenimo planus dėl vyraujančios pandemijos atviravo atlikėjas. – Be abejonės, COVID-19 virusas yra didelė grėsmė žmogui, tačiau su muzikantais dažnai juokaujame, kad muzikos prodiuseriai ir kūrėjai kaip sėdėjo savo studijoje, taip ir sėdi. Tik tiek, kad dabar mažiau pagundų blaškytis“.

Tačiau net ir įprastinė dainų leidyba nuotoliniu būdu, pasak MNTD slapyvardžiu prisistatančio Mantvydo, karantino metu nebuvo tokia kaip įprasta.

Kuriant dainą „Aš ir Tu“ teko ir improvizuoti. „Karantino laikotarpiu,išleisti dainą buvo sunkiau, nes vokalą įrašinėjau savo nedidelėje studijoje, kuri neturi labai geros akustikos, - šypsodamasis dainos kūrybos niuansus pasakojo M. Sabaitis. – Tačiau tai man sukūrė natūralesnį ir jaukesnį jausmą, kuris šioje dainoje man taip gerai jaučiasi. Tas netobulumas net papildo dainos jausmą.“

Dainos kūrybai ir įrašymui padėjo ir tai, kad dainos žodžius ir muziką kūrė pats Mantvydas, todėl didžiąją dalį galėjo atlikti savo studijoje. Vis dėlto nugludinti bei galutinai užbaigti kūrinį padėjo ir talentingas muzikos prodiuseris.

„Muziką ir žodžius sukūriau pats, tačiau pabaigti ir sudėlioti viską į vietas padėjo Vytautas Petrošius – Papūga. Labai džiaugiuosi, kad turiu tokį draugą, kuris puikiai supranta mano viziją ir įdeda labai daug savo darbo ir minčių į galutinį dainos variantą“, - atviravo Mantvydas.

Ne paslaptis, kad MNTD muziką mėgstantys klausytojai yra įpratę girdėti kūrinius, atliekamus anglų kalba, tačiau naujoji daina „Aš ir Tu“ įrašyta lietuviškai. Kaip teigia M. Sabaitis, ši daina gimė kaip instrumentinis eksperimentas.

„Turbūt kiekvienas kūrėjas galėtų patvirtinti, kad lietuvių kalba yra gana sudėtinga kurti dainoms, tačiau mes ieškome naujų iššūkių, kurie leistų mums judėti i priekį ir patyrinėti naujas kūrimo „žemes”, - dainos kūrybos subtilybes atskleidžia atlikėjas. – Ši daina gimė kaip instrumentinis eksperimentas, kurį prieš porą mėnesių buvau pasidalinęs savo feisbuko paskyroje ir po jo gavau daug gražių žinučių ir paskatinimų pabaigti pradėtą darbą, tad štai ir jis. Kodėl ne anglų kalba? Kaip ir su kiekviena daina, tu pajunti atmosferą, prie kurio ir taikaisi, tad šioje dainoje man norėjosi lietuvių kalbos, o rezultatą galite vertinti patys“.

Pasakodamas apie kūrybos procesą, Mantvydas taip pat atskleidė, kad dainos dar laukia ir vaizdo klipas, kuriame dalyvauti galės visi norintys.

„Turiu idėją, kuri, jau tris mėnesius sukasi galvoje, tačiau jai įgyvendinti būtų reikalingas žmonių indėlis, - intriguoja MNTD. – Idėja būtų tokia, kad žmonės atsiųstų 2-4 sekundžių vaizdo įrašą, kuriame su artimu žmogumi, draugu ar gyvūnėliu galimai apsikabintų, pasibučiuotų ar veiktų kažką kito. Čia jau nuo kiekvieno fantazijos priklausytų. Tik nieko nepadoraus!. Iš šių vaizdų išeitų labai gražus koliažas, kuris atspindėtų “Aš ir Tu” muzikinio klipo sielą. Jei norėtumėte prisidėti prie būsimo muzikinio klipo – vaizdo įrašą siųskite info.mntd@gmail.com iki gegužės 29 dienos. Kai surinksiu pakankamai trumpų filmukų, sumontuosiu ir pasidalinsiu su visais“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi