Naujienų srautas

Muzika2020.05.20 12:03

JAV alternatyvios muzikos legendos „Pixies“ pirmąsyk koncertuos Lietuvoje

LRT.lt 2020.05.20 12:03

Kultinė JAV alternatyvaus roko grupė „Pixies“ kitą vasarą atvyks į Lietuvą. 

Šis roko įvykis tikrai įeis į koncertų Lietuvoje istoriją. Gyvas „Pixies“ pasirodymas suplanuotas 2021 metų liepos 26 dieną. Jis įvyks VU Botanikos sode Kairėnuose.

„Grupė „Pixies“ seniai norėti ir sapnuoti. Jie pionieriai, tikros legendos ir žanro klasika. Skamba jie anaiptol ne pasenusiai. Turi jie parako, nėra nusibodę ar pavargę. Į tokius koncertus einama ne dėl mados, pavadinimo ar vienos dainos, o muzikos. Kadaise jie pakeitė visą sceną, aplenkė laiką ir įkvėpė galybę kitų grupių. Pagaliau jų muzikos gyvastį galėsim čiupinėti ranka. Gal pirmą ir paskutinį kartą. Faktas, kad tai kol kas svarbiausias mūsų koncertas istorijoje“, - sakė grupę pakvietusios agentūros „8 Days A Week” partneris Martynas Butkevičius.

Jie yra svarbi roko istorijos dalis. Jokia grupė negyvuotų ilgai, jei nebūtų ja tikinčių ir ją palaikančių. Pats Bono iš U2 juos pavadino viena reikšmingiausių Amerikos grupių istorijoje. Kurtas Cobainas niekada neslėpė, kad „Smells Like Teen Spirit“ įrašė kopijuodamas „Pixies“. Jis netgi buvo apsėstas minties, kad turėtų būti šios grupės narys. Thomui Yorke'ui „Pixies“ albumas „Doolitle“ pakeitė gyvenimą. Be jų gal nebūtų susikūrę ir patys „Radiohead“. Arba jie būtų kitokie.

Dar jie įkvėpė „The Strokes“, „Smashing Pumpkins, „Weezer“, „Arcade Fire“, „Kings of Leon“, „Wolf Alice“, „Savages“, „Idles“ ir daugelį kitų grupių.

Pirmas studijinis „Pixies“ albumas „Surfer Rosa“ buvo puikus pareiškimas ir pirmas, išleistas leidyklos „4AD”. Ironiška, kad albume septintu numeriu įrašyta „Where Is My Mind?“ tapo tikra indie muzikos klasika tik po gerų dešimties metų. Už tai grupė turėtų dėkoti paskutinei kultinio filmo „Fight Club“ scenai ir režisieriui Davidui Fincheriui. Šis filmas smarkiai prisidėjo prie grupės sėkmės.

Jų muzikoje persipina Biblijos motyvai, nežemiškos jėgos, smurtas, tamsybės, seksas, jausmai, net ekologinės problemos. „Pixies“ meistriškai moka derinti švelnią ir šiurkščią roko puses. Juokaujama, kad grupės skambesys – tai santuoka tarp „surf“ ir pankroko.

Šiuo metu grupėje groja dainininkas Black Francis, gitaristas Joey Santiago, ritmo mašina Davidas Loveringas ir bosistė Paz Lenchantin iš Argentinos. Praėjusiais metais jie išleido albumą „Beneath The Eyre“. Black Francis albume pagaliau kviečia susipažinti artimiau. Paskutinis jų darbas įrašytas vienoje bažnyčioje netoli Niujorko. Kritikai sutinka, kad tai vienas tamsiausių ir svaigiausių „Pixies“ leidinių.

Gerbėjams buvo pasiūlytas išskirtinis turinys – 12 serijų video tinklalaidė „It’s a Pixies Podcast“. Tikra ir nesuvaidinta grupės dokumentika. Jiems ją padėjo pagaminti „The New York Times“ autorius Tony Fletcheris.

Šis koncertų turas – visiškas katarsis grupės fanams ir puiki „Pixies“ istorijos pamoka. Bus muzikos iš visų grupės karjeros etapų ir albumų. Tai daugiau nei 30 dainų programa ir net dvi valandos maudynių rokenrolo lavoje, skelbiama koncerto rengėjų pranešime spaudai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi