Naujienų srautas

Muzika2020.05.15 15:17

LRT OPUS eteryje sekmadienį – britų grupės „Two Door Cinema Club“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.05.15 15:17

Radijo stotis LRT OPUS tęsia garsių užsienio muzikos atlikėjų koncertų transliacijas, kurias galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – britų grupės „Two Door Cinema Club“ koncertas, įrašytas praėjusių metų birželį Berlyne, žinomoje renginių salėje „Lido“.

Prieš trylika metų Šiaurės Airijoje susibūrusi grupė „Two Door Cinema Club“ - tai dainininkas ir gitaristas Alexas Trimble'as, gitaristas Samas Halliday ir bosistas Kevinas Bairdas.

Šviesų ir melodingą, šokiams puikiai tinkamą indie roko ir popmuzikos derinį grojanti grupė išgarsėjo 2010-aisiais, kai žinoma Prancūzijos leidykla „Kitsune“ pristatė debiutinį jos albumą „Tourist History“.

Šis darbas pelnė svarbų prizą „Choice Music Prize“, kasmet skiriamą už geriausią Airijos ir Šiaurės Airijos muzikantų albumą.

Antrasis grupės albumas „Beacon“, išleistas 2012-aisiais, dar labiau ją išgarsino – pakilo į antrąją vietą Didžiosios Britanijos populiariausiųjų sąraše.

2016-aisiais grupė išleido trečiajį albumą „Gameshow“, o pernai – ketvirtąjį „False Alarm“, kurį pristatydama surengė koncertą Berlyne. Jo įrašą išgirs LRT OPUS klausytojai – koncerte skambėjo naujausi grupės kūriniai ir populiariausi hitai.

Su „Foals“, „Phoenix“, „Metronomy“ ir kitais garsiais atlikėjais gastroliavusi grupė yra grojusi „Coachella“, „Lollapalooza“, Glastonberio ir kituose ryškiausiuose planetos festivaliuose.

Jos vokalistas A. Trimble'as dainavo 2012-ųjų Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijoje – atliko kartu su britų elektroninės muzikos grupe „Underworld“ įrašytą kūrinį „Caliban's Dream“.

Ne sykį „NME“ ir kitose apdovanojimų ceremonijose nominuotos grupės muzika skamba dešimtyse kino filmų ir TV serialų. Tarp jų – ir Lietuvoje gerai žinomuose „Grėj anatomija“ ir „Vampyro dienoraščiai“.

Grupė niekada nėra viešėjusi Lietuvoje, tačiau 2009 ir 2013 metais koncertavo mūsų šalies melomanų pamėgtame festivalyje „Positivus“ Latvijoje.

„Two Door Cinema Club“ koncerto transliacija LRT OPUS eteryje vyks, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir Vokietijos transliuotoju „RBB – Radio Fritz“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi