Muzika

2020.05.08 10:44

Dvylikos valandų Europos muzikos dienos transliacijoje – ir Viktoro Diawaros projektas „Afrodelic“

LRT.lt 2020.05.08 10:44

Šeštadienį, gegužės 9-ąją, minint Europos dieną, daugiau nei trisdešimt šalių iš įvairiausių žemyno kampelių susijungs 12-os valandų muzikinei transliacijai internete. Vienas iš „Europos muzikos dienos“ pasirodymų – Viktoro Diawaros projektas „Afrodelic”.

Europos muzikos dienos iniciatoriai, portalas ir festivalis „Europavox“, transliaciją pradės 12 val. perpiet, o baigs apie vidurnaktį. Per dvyliką valandų savo programą sugros daugiau nei 30 grupių, kurių kiekvienos pasirodymas truks apie 20 min. Grupes ir atlikėjus kalbins renginio vedėjas, legendinis prancūzų muzikos žurnalistas JD Beauvallet.

Europos muzikos dienos tikslas – bent trumpam pamiršti pasaulį sukausčiusį karantiną ir, pasitelkus muziką, prisiminti tai, kuo labiausiai didžiuojamės – vienybę ir bendrumą.

Lietuvai šiame koncerte atstovaus 2018-aisiais susikūręs, V. Diawaros vedamas projektas „Afrodelic“, jungiantis lietuviškus, afrikietiškus ir elektroninės muzikos garsus. Tiesiogiai iš sostinės menų fabriko „Loftas“ grupė vaizdu ir garsu žiūrovus nukels į tolimąjį Malį ir nesibaigiančią vasarą.

Nemaža dalis Europos muzikos dienoje koncertuosiančių užsienio atlikėjų – neblogai pažįstami ir mūsų tautiečiams. Estijos atstovas – Lietuvoje porą kartų jau svečiavęsis indie-electro-pop stiliaus atlikėjas NOEP, Latvijos – lietuvių mylimi „Carnival Youth”, Suomijos – praėjusiais metais Vilniuje viešėjęs Jaakko Eino Kalevi, Vokietijos – elektroninės muzikos virtuozas Christianas Löffleris, o Didžiosios Britanijos – roko pažibos „Shame“, pernai drebinusios festivalio „Loftas Fest” sceną.