Muzika

2020.05.05 16:11

Pamatykite: „Eurovizijos“ atrankų dalyvio ir jo mokinių karantino klipe – garsaus hito parodija

LRT.lt 2020.05.05 16:11

Kol žinomi pasaulio ir Lietuvos menininkai dalinasi savo karantino klipais, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro mokiniai kartu su savo mokytoju Voldemaru Petersonu (įvairių TV projektų, taip pat – ir „Eurovizijos“ atrankų dalyviu) priešakyje, priėmė sukurti savo klipą, kuriame britų atlikėjo Lewiso Capaldi hitas „Someone You Loved“ nuskamba lietuviškai.

Humoras, saviraiška ir jaunimo įtraukimas į veiklą itin svarbus šiuo laikotarpiu, kurį tiesiog reikia išbūti ir jame rasti kuo daugiau naudingų dalykų, įsitikinęs V. Petersonas
.
– Kaip gimė ši idėja?

– Mūsų centro direktorius Tomas Sabaliauskas man dar sausį pasiūlė suburti dainuojančius mokinius ir su jais įrašyti smagią dainą. O štai besėdint karantine, ta šauni idėja man ėmė vis labiau neduoti ramybės. Tad vieną dieną socialiniame tinkle surinkau muzikinės raiškos būrelio mokinius ir pasiūliau šį kūrybinį užsiėmimą. Dalis jų buvo itin užsidegę. Tad nieko nelaukdamas ėmiausi darbų.

– Kaip buvo sukurtas vaizdo klipas?

– Parinkau dainą, pagal kurią sukūriau satyrinį lietuvišką tekstą. O tada prasidėjo visi smagumynai. Net nemaniau, kad nuotoliniu būdu tokie dalykai taps tikru iššūkiu. Pradžiai reikėjo surasti tinkamą visiems balsams tonaciją. Jau, atrodė, parinkom ir galim judėti toliau, pasirodo, kad kažkam ji per aukšta ar per žema.

Mokykloje susirinkus su būreliu, tonaciją nustatom per 10 minučių, o virtualiai viskas truko apie tris dienas. Kadangi mokiniai neturi studijinių sąlygų, balsus įrašinėjo telefonais, tačiau, mūsų visų nuostabai, kokybė pasirodė ne tokia ir prasta. Prastesnėse sąlygose žmogus gali atrasti daug stebuklingų ir netikėtų dalykų, kurių idealiomis sąlygomis net nepabandytų.

Pajutęs mokinių pastangas ir kokybišką rezultatą, pats dar labiau užsidegiau ir vieną rytą sudainavau chorines partijas, kurios, mano manymu, įnešė savito skambesio. Dainoje skamba ne tik mokinių Eglės Marčiulaitytės, Ugniaus Petrovo ir Miglės Mitkutės, bet ir mano gerų draugių dainininkių Valerijos Iljinaitės ir Carmellos balsai, kurie šį kūrinį papuošė dar sodresnėmis vokalinėmis spalvomis.

Nė nenumaniau, kad pati sunkiausia užduotis bus klipo kūrimas. Sumaniau surinkti skirtingų žmonių trumpus linksmus vaizdo įrašus ir juos sumontuoti į vieną mozaiką. Teko kalbinti kiekvieną žmogų asmeniškai ir, jam sutikus, paaiškinti užduotį dar smulkiau. Tam sugaišau beveik visą savaitę. Su visais juokavau, kad pabaigsim šį projektą, kai karantinas jau bus pasibaigęs. Tačiau, atrodo, spėjome laiku.

Labai noriu padėkoti visiems žmonėms, kurie skyrė laiko ir nusifilmavo bendram tikslui (praskaidrinti žmonių nuotaikas šiuo ne itin smagiu laiku), o taip pat suteikti jiems motyvacijos ir optimizmo. Labai džiaugiuosi, kad prie klipo prisidėjo ne tik mūsų mokyklos mokytojai, mokiniai, draugai ir iki šiol nepažįstami žmonės, bet taip pat ir mano geri bičiuliai dainininkas Anatolijus Oleinikas ir kelionių agentūros „Pravalturas“ direktorius Vytautas Mikaitis.