Muzika

2020.05.04 20:55

Mirė COVID-19 sirgęs žymios britų grupės „The Stranglers“ muzikantas Dave'as Greenfieldas

LRT.lt2020.05.04 20:55

Garsi britų roko grupė „The Stranglers“ pirmadienio vakarą internete pranešė liūdną žinią – mirė ilgametis šios grupės narys Dave'as Paulas Greenfieldas.

Muzikantui, kuris grupėje „The Stranglers“ klavišiniais grojo nuo 1975-ųjų, buvo 71-eri.

Kaip socialiniuose tinkluose pranešė grupė, muzikantas, kuris buvo ir vienas „The Stranglers“ vokalistų ir dainų autorių, į ligoninę buvo paguldytas dėl širdies problemų.

Prieš savaitę jam diagnozuota koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

Pranešęs, kad bičiulis ir bendražygis mirė sekmadienį, grupės lyderis JJ Burnelis savo žinutėje D. Greenfieldą pavadino „genijumi“, kuris tapo „didžiosios pandemijos auka“.

„Kartu keliavome per pasaulį, jis buvo dievinamas milijonų“, - skelbia „The Stranglers“ būgnininkas Jetas Blackas.

1974-aisiais susibūrusi grupė „The Stranglers“ išleido 17 albumų, kurie priskiriami įvairiems žanrams – nuo pankroko iki „new wave“ ir švelnesnės popmuzikos.

Tarp ryškiausių grupės hitų – ir Lietuvoje gerai žinomi kūriniai „Always The Sun“, „No More Heroes“ bei „Golden Brown“. Pastarosios dainos melodiją įkvėpė D. Greenfieldo muzikinis juodraštis.

Lietuvoje „The Stranglers“ nėra lankęsi, tačiau prieš 11 metų mūsų šalyje koncertavo buvęs šios grupės vokalistas Hugh Cornwellas.

Pastarąjį savo albumą „Giants“ 2012-aisiais išleidusi grupė iki šiol išlieka aktyvi – visai neseniai paskelbė, kad dėl koronaviruso pandemijos nukeltus savo koncertus ketina surengti 2021-aisiais.

Populiariausi