Naujienų srautas

Muzika2020.04.29 18:11

Atšauktas lietuvių pamėgtas garsus Lenkijos festivalis „Open'er“: virusas laimėjo šį kovos raundą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.04.29 18:11

Vienas ryškiausių Lenkijos ir visos Rytų Europos muzikos festivalių „Open'er“ šią vasarą neįvyks. Tokią žinią trečiadienio vakarą paskelbė jo rengėjai.

Nuo 2002 metų rengiamas „Open'er“ tris sykius Europos festivalių apdovanojimų ceremonijoje pripažintas geriausiu dideliu festivaliu. Pastarąjį sykį – 2019 metais. Festivalį dėl įspūdingos programos kasmet aplanko ir nemažai klausytojų iš Lietuvos.

Per 80 tūkstančių žiūrovų sulaukiančiame festivalyje pasirodo ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės. Šių metų „Open'er“, kuris Gdynėje turėjo vykti liepos 1-4 dienomis, ketino pasirodyti Taylor Swift, Kendrickas Lamaras, “The Cure“, “The Chemical Brothers”, ASAP Rocky, “Twenty One Pilots”, Thomas Yorke'as ir kiti garsūs atlikėjai. Tiesa, T. Swift dar kiek anksčiau pranešė, kad į Europą šiais metais dėl koronaviruso pandemijos nevyks.

Trečiadienį paskelbta, kad kitais metais „Open'er“ vyks birželio 30 – liepos 3 dienomis. Į jį galios bilietai, įsigyti į šių metų festivalį.

„Virusas laimėjo šį kovos raundą, bet nesijaudinkite – žmonija yra įveikusi didesnes problemas“, - skelbia festivalio rengėjas Mikolajus Ziolkowskis, pažadėjęs, kad didelė dalis šių metų renginio programos bus perkelta į 2021-uosius.

Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos įvedus karantiną, kol kas neleidžiama rengti koncertų ir kitų masinių renginių. Tiesa, Paluknio aerodrome jau vyksta koncertai „Drive In Live“, kuriuose atlikėjai pasirodo žiūrovams, sėdintiems automobiliuose.

Kada bus leista rengti koncertus ir festivalius, Vyriausybė kol kas negali tiksliai pasakyti – ne kartą užsiminta, kad tai bus paskutiniame suvaržymų švelnimimo etape.

Lietuvoje jau atšauktas liepą turėjęs vykti alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“, kitų didžiųjų vasaros festivalių rengėjai kol kas tokių veiksmų nesiėmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi