Muzika

2020.04.24 15:03

LRT OPUS eteryje – įstabios britų elektroninės muzikos kūrėjos Annos Meredith koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.04.24 15:03

Radijo stotis LRT OPUS tęsia įdomiausių užsienio atlikėjų koncertų transliacijų seriją, kurią galite girdėti kiekvieną sekmadienį, 19 valandą.

Šį sekmadienį eteryje – britų elektroninės ir akustinės muzikos kūrėjos, kompozitorės, mokslininkės Annos Meredith koncertas, šių metų kovą įrašytas Londono salėje „The Roundhouse“ BBC radijo stoties „6 Music” festivalio metu.

42-ejų A. Meredith vadinama viena įdomiausių savo kartos britų kompozitorių. Londono Karališkąjį muzikos koledžą baigusi kūrėja rašo ir akademinę, ir populiariąją muziką, buvo reziduojanti BBC Škotijos simfoninio orkestro kompozitorė.

Tarp jos darbų yra opera „Tarantula In Petrol Blue“ ir išskirtinis kūrinys, parašytas orkestrui ir „beatbox'ui“. Pastarąjį projektą A. Meredith įgyvendino su garsiu britų „beatbox“ (muzikos atlikimas, kai balsu ir elektroniniais efektais pamėgdžiojami įvairūs mušamieji ir perkusiniai instrumentai) atlikėju Shlomo.

Įvairiems BBC projektams (taip pat – 2012-ųjų Londono olimpinėms žaidynėms) muziką rašiusi, muzikiniuose konkursuose ir TV šou teisėjavusi A. Meredith karjeros pradžioje pasižymėjo kaip klasikinės muzikos kūrėja. Už darbus šioje srityje ji yra pelniusi keletą svarbių įvertinimų, tarp jų – Paulo Hamlyno fondo apdovanojimą. Pernai kompozitorei įteiktas Britų imperijos ordinas už nuopelnus muzikai.

Praėjusiame dešimtmetyje kompozitorė pradėjo eksperimentuoti su elektronine muzika ir išleido du melomanų bei kritikų puikiai įvertintus albumus - „Varmints“ (2016 m.) ir „Fibs“ (2019 m.). Būtent jos elektroninė kūryba skambėjo koncerte Londone, kurį išgirs LRT OPUS klausytojai.

Kompozitorė taip pat yra koncertavusi su grupe „These New Puritans“, Jamesu Blake'u, Sebu Rochfordu ir kitais alternatyvios, elektroninės, eksperimentinės muzikos, džiazo atlikėjais.

Be to, ji sukūrė muziką kino filmui „Aštunta klasė“ (2018 m.) ir pernai išleistam „Netflix“ serialui „Gyvenimas su savimi“.

A. Meredith koncerto transliacija per LRT OPUS skambės, bendradarbiaujant su BBC radiju ir Europos transliuotojų sąjunga.