Muzika

2020.04.21 09:16

Atšauktas žymiausias Latvijos muzikos festivalis „Positivus“

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.04.21 09:16

Antradienio rytą pranešta, kad dėl koronaviruso pandemijos šią vasarą neįvyks ryškiausias Latvijos vasaros muzikos festivalis „Positivus“.

Salacgryvos miestelyje ant Baltijos jūros kranto nuo 2007-ųjų kasmet rengiamas festivalis pritraukdavo ir minias klausytojų iš Lietuvos.

Festivalyje koncertavo daug ryškių užsienio žvaigždžių - „Kraftwerk“, „Muse“, „Sigur Ros“, „The xx“, Nickas Cave'as ir kiti.

Šiais metais festivalis turėjo vykti liepos 17-18 dienomis, jame ketino koncertuoti ASAP Rocky, Jamesas Blake'as, „Of Monsters And Men“, Saint JHN, „Black Midi“, Georgia ir kiti garsūs užsienio atlikėjai, taip pat – Lietuvos duetas „Beissoul & Einius”.

Nors kol kas oficialiai vasaros renginiai Latvijoje nėra uždrausti, antradienio rytą „Positivus“ rengėjai socialiniuose tinkluose pranešė, kad yra priversti atšaukti festivalį, nes dėl neaiškios situacijos sudėtinga prognozuoti, ar vasaros viduryje jau bus saugu susiburti dideliuose renginiuose, be to, nežinoma, ar pakviesti atlikėjai turės galimybę atvykti į Latvijos pajūrį.

Festivalio pranešime pabrėžiama, kad dalį šių metų programos bus siekiama perkelti į 2021-uosius. Į šių metų festivalį įsigyti bilietai galios ir kitą vasarą.

Dėl koronaviruso pandemijos uždraudus visus koncertus, Lietuvoje vasaros festivalių ateitis – taip pat miglota. Kol kas atšauktas vienas iš jų – liepą Anykščiuose turėjęs vykti „Devilstone“. Birželio pradžioje turėjęs vykti Klaipėdos Pilies džiazo festivalis nukeltas į rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.