Muzika

2020.04.20 10:55

Po pertraukos sugrįžta grupė „120“: pristato naują dainą „Dideli“, uždarbį skirs medikams

LRT.lt 2020.04.20 10:55

Beveik po dviejų metų pertraukos, ilgų kūrybinių paieškų, ne vieno nusivylimo ir sunkaus darbo pagaliau grupė „120“ kartu su atlikėju Viliumi Popendikiu pristato pirmąjį savo kūrinį „Dideli“.

Šis muzikos kūrinys gimė grupės lyderiui Dovydui Laukiui pradėjus bendradarbiauti su talentingu jaunu muzikos kūrėju, atlikėju Viliumi Popendikiu.

„Tai žmogus, kuris turi didžiulį potencialą. Nors Vilių pažįstu jau daugiau nei metus, mums abiems savo darbotvarkėse reikėjo rasti laiko, kad pradėtume dirbti kartu.

Tačiau, kai pradėjome kartu kurti, iki šiol negaliu suprasti, ko mes tiek laukėme,“ - nauju bendražygiu ir kūrybos partneriu negali atsidžiaugti grupės „120“ narys, įvairių kūrybinių projektų ir renginių vadovas Dovydas Laukys.

„Dar nesu dirbęs su tokiu žmogumi kaip Dovydas. Jis toks „nurautas”, todėl ir mūsų kūrybinis procesas dažniausiai būna „nurautas“ ir kupinas įvairių nuotykių.

Mes galime ekspromtu išvažiuoti į Klaipėdą (tai vykdavo dar prieš karantiną), o rašant dainų žodžius užsisakyti ir čia pat suvalgyti kelias dėžes ledų arba važiuojant automobiliu taip garsiai dainuoti, kad nepamačius duobės įlėkti į ją taip, jog nuo trenksmo net priekinis stiklas skiltų. Ir tai tik keletas mūsų nuotykių. Dovydas mane kasdien „užkuria“ gyventi, kurti ir dirbti,“ - gražių žodžių prodiuseriui negailėjo Vilius Popendikis.

Pasak dainos kūrėjų, šis muzikos žanras ir modernus muzikos skambesys yra geriausia priemonė pasiekti šiuolaikinį klausytoją. Dainos tekstas yra apie rimtas problemas, kurios būdingos įvairaus amžiaus žmonėms.

„Sąmoningai pasirinkome pakilų ir aktyvų muzikos toną, nes mūsų žinutė - skirta pakylėti ir motyvuoti žmones. Galbūt padėsime vienam, o gal penkiems, šimtui ar dar daugiau žmonių. Tiek grupės „120“ nariams, tiek man svarbu, kad kūryba turėtų prasmę ir paskirtį,” - sakė atlikėjas Vilius Popendikis.

Muzikinis kūrinys „Dideli“ gimė norint padėti žmonėms suprasti, kad ne jie vieni šiam pasaulyje turi problemų, įkvėpti juos vilties ir padovanoti bent kelias minutes šviesos ir tikėjimo.

„Mes dažnai gauname žinučių, kuriose mūsų gerbėjai, rašo, kad jaučiasi blogai, neturi draugų ir nemato prasmės gyventi. Mes su Viliumi daug apie tai diskutavome ir bandėme suprasti, su kokiomis pagrindinėmis problemomis susiduria jauni žmonės Lietuvoje.

Pasidomėjus statistika, pasitvirtino nuojauta, jog žema savivertė, vienišumas, socialinė atskirtis ir nežinojimas kaip tvarkytis su psichologiniais sunkumais yra labai dažnos ne tik jauno, bet įvairaus amžiaus žmonių problemos.

Mes manome, kad žema savivertė nėra įgimta, kad to labiau išmokstama nesąmoningai kopijuojant savo šeimos narių, aplinkos, bendraamžių elgesio modelius. Tie modeliai kaip koks virusas užkrečia mūsų sąmonę ir tupi joje visą gyvenimą, neleisdami kvėpuoti pilnais plaučiais. „Esu stora ir negraži”, „esu niekam tikęs lūzeris”, esu kvailas ir nepakankamai geras” – tokie įsitikinimai yra stabdžiai, neleidžiantys net bandyti ko nors siekti, nes „pasiekti gali tik gražūs ir protingi“.

Mes įsitikinę, kad, skirtingai nuo koronaviruso, menkavertiškumo liga išgydoma. Mes neturime būti liūdni ir užguiti, nes mūsų gyvenimas yra skirtas gyventi, o ne slėptis nuo kitų ar nuo savęs. Todėl ši daina yra lyg socialinis judėjimas. „Dideli“ tai jokiu būdu nereiškia turtingi, galingi, gražūs ar sėkmingi.

Tai tarsi vidinė būsena, kai jautiesi savimi, įgauni pasitikėjimo ir tikėjimo šviesia savo ateitimi. Mes norėtume įkvėpti žmonėms pozityvumo ir padėti jiems viduje tapti dideliais. Neatsitiktinai dainos žodžiuose naudojame žodį „mes“, o paskutiniame priedainyje prisijungia choras - taip norime pabrėžti, jog žmonės, patiriantys sunkumus, neprivalo jų spręsti vieni.

Milijonai žmonių pasaulyje jaučiasi vieniši. O savęs suvokimas ir savivertė priklauso tik nuo tinkamo požiūrio į save, kurį, beje, galima pakeisti aktyviai dalyvaujant bendruomeninėse veiklose. Apie tai mes kalbame ir muzikiniame vaizdo klipe“, - apie dainos prasmę ir idėją pasakojo Dovydas Laukys.

Dainos „Dideli“ muzikinį vaizdo klipą vaikinai buvo numatę filmuoti kovo 28 dieną, o pagal scenarijų jame didelė grupė įvairaus amžiaus žmonių turėjo piešti bendrą piešinį ant didžiulės sienos. Pasak vaikinų, šis vaizdo klipas turėjo padėti žmonėms suprasti, kad iš tiesų su savimi nereikia kovoti - reikia tiesiog save priimti tokį, koks esi.

„Gyvenimas per trumpas, kad praleistumėte jį kovoje su savimi. Nešvaistykime laiko bandydami save „pataisyti“, nes mes nesame „sugedę“, mes visi esame skirtingi. Ir tik sujungus mūsų skirtumus ir individualumą gaunasi įspūdingas derinys, todėl taip svarbu visiems veikti kartu. Tačiau Lietuvoje paskelbus karantiną, supratome, jog šį filmavimą teks atidėti, nes negalime elgtis neatsakingai savo komandos atžvilgiu, todėl nufilmavome ir kartu su daina pristatome kiek paprastesnį muzikinio klipo variantą. Šio vaizdo klipo pagrindinis akcentas – piešinys, kurį piešia kūrinio autorius Rodionas Petrovas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, surengęs parodas daugiau nei 16-likoje pasaulio šalių. Tikime, jog pasibaigus karantinui, mes išpildysime ir pagrindinę klipo idėją“.

Vaikinų šeimose ir pažįstamų tarpe yra ne vienas medikas, todėl jie puikiai mato ir supranta, kiek daug pastangų ir pasiaukojimo medikai skiria kovai su šia pandemija. Todėl ne tik patys griežtai laikosi karantino, bet ir kitus skatina tai daryti. Be to, Vilius su Dovydu nusprendė visus pinigus, gautus iš dainos perklausų bei peržiūrų, skirti COVID-19 pasekmių mažinimo fondui ir bent taip prisidėti prie šios globalios problemos sprendimo.

Pasak grupės „120“ nario Dovydo Laukio, šiuo metu jo kolega Šarūnas Januškevičius aktyviai dirba kaip kino ir teatro aktoriaus, todėl kol kas visais grupės reikalais jam tenka rūpintis vienam.

„Tik nepagalvokite, kad mūsų duetas išsiskyrė, nes taip tikrai nėra. Esame daug kartų minėję, kad „120“ yra ne tik muzikos grupė, pirmiausia, tai yra judėjimas. Judėjimas, kuris vienija tuos žmones, kurie daro dalykus 120% be baimės ir be dvejonių ir svarbiausia - daro tai, ką nori daryti. Tikiu, jog šis „120“ reiškinys gyvuos tol, kol gyvuos patys žmonės. Taip pat norėčiau pabrėžti, kad Vilius Popendikis nėra grupės „120 „narys. Jis yra atlikėjas, su kuriuo „120“ kartu dirba! “ - sakė Dovydas Laukys.

Dainos „Dideli“ aranžuotę kūrė apdovanojimus pelnę ir dirbantys su garsiausias šalies atlikėjais prodiuseriai - Edgaras Žaltauskas ir Kasparas Meginis.