Muzika

2020.04.17 12:52

LRT.lt transliacijoje Monika Liu pristatė savo pirmąją vinilo plokštelę: tai muzika, gimusi iš meilės

LRT.lt2020.04.17 12:52

Atlikėja ir dainų autorė Monika Liu, praėjusių metų pabaigoje nustebinusi klausytojus lietuvišku retro skambesiu, penktadienį išleido pirmąją savo vinilinę plokštelę „Melodija“. Ją dainininkė pristatė portalo LRT.lt vaizdo transliacijoje.

„Melodija“ – tai Monikos Liu keturių autorinių dainų meilės istorija, įamžinta vinilinėje plokštelėje.

Visos plokštelės dainos gimė iš atlikėjos išgyvenimų bei prisiminimų, o jungiamoji kūrinių linija – meilė.

„Mano dainos yra apie jaunystę, svajones, baimę, pamišimą, vienišumą ir visų svarbiausia – meilę. Iš to, kaip žmonės reaguoja į mano muziką – jie šypsosi, juokiasi ar nubraukia ašarą, suprantu, kiek daug visi esame patyrę meilėje ir koks tai mus vienijantis dalykas“ – pasakoja atlikėja Monika Liu.

Apie plokštelę ir gyvenimą karantino sąlygomis penktadienio rytą dainininkė pasakojo LRT.lt vaizdo transliacijoje. Pokalbį galite pamatyti čia:

Ramūnas Zilnys kalbina. Monika Liu išleido pirmąją vinilinę plokštelę: tai muzika, gimusi iš meilės

Vinilinės plokštelės formatas puikiai įprasmina kiek sentimentalų, lietuvišką retro estradą primenantį, bet išsyk ir labai šviežią muzikinį skambesį. Plokštelė įrašyta Jungtinėje Karalystėje, bendradarbiaujant su muzikos srities profesionalais: prodiuseriu Milesu Jamesu, garso režisieriumi Christophu Skirlu bei muzikantu Marijumi Aleksa, į pagalbą pasitelkiant senovinius sintezatorius bei unikalią techniką, visi instrumentai įrašyti gyvai.

Atlikėja atskleidžia, jog šiuo metu ir toliau kuria lietuvių kalba. „Daugiau nei devynerius metus gyvenant užsienyje vis dažniau kėliau sau klausimą – kas aš esu ir iš kur atėjau?

Tai įkvėpė mane rašyti dainas lietuviškai. Tiesa, užtruko laiko surasti, kaip ši muzika turėtų skambėti” – pasakoja atlikėja.

Ketvirtadienio vakarą vinilinę plokštelę „Melodija“ pirmieji išgirdo atlikėjos bendražygiai, draugai, kolegos bei didžiausi fanai.

Tam buvo pasirinkta netradicinė išankstinės perklausos forma – tiesioginė transliacija internetu iš „Vilnius Jazz Bar“. Jau nuo šiandien vinilinę plokštelę internetu įsigyti gali visi Monikos Liu muzikos mylėtojai, vinilo tiražas - 300 vnt.

Vinilą „Melodija“ galima įsigyti internetu, o pamiltus kūrinius „Vaikinai trumpais šortais“, „Troškimas“ bei naujas, dar negirdėtas lietuviškas Monikos Liu dainas galima surasti pasiklausymo platformose „Spotify“, „iTunes“ ir kt.