Muzika

2020.04.17 10:30

Karantino garsai: aktorius Johnny Deppas ir gitaristas Jeffas Beckas atgaivino Johno Lennono dainą

LRT.lt2020.04.17 10:30

Legendinis gitaristas, du kartus Rokenrolo šlovės alėjoje įamžintas Jeffas Beckas rado kiek neįprastą bendražygį – aktorių Johnny Deppą.

Kartu jiedu dirbo pastaruosius kelerius metus, galiausiai duetas išleidžia įrašą – antram gyvenimui prikelia Johno Lennono klasika tapusį kūrinį „Isolation“.

Kūrinyje „Isolation“ Beckas atlieka gitaros partiją, Deppas – vokalinę partiją, jiems pritaria ilgamečiai J. Becko draugai Vinnie Colaiuta (būgnai) ir Rhonda Smith (bosinė gitara).

Grupė kūrinį pirmą kartą atliko gyvai praėjusį rugsėjį vykusiame Erico Claptono „Crossroads Guitar“ festivalyje Teksase.

„Kartu su Johnny jau ilgai kūrėme muziką, galiausiai kūrinį nusprendėme įrašyti studijoje. Nemanėme, kad kūrinį išleisime greitai, tačiau tai mus padaryti paskatino šiuo metu susiklosčiusios aplinkybės ir tikra realybe virtusi izoliacija.

Pamanėme, kad dabar puikus metas leisti žmonėms ją išgirsti. Greitai pristatysime jums ir daugiau kurinių, tačiau pirmiausia norėjome išleisti būtent šitą dainą“, – kalbėjo J. Beckas.

„Šią dainą studijoje įrašėme dar praėjusiais metais.Tai daina apie izoliaciją, baimę ir pasaulio egzistencijos klausimą. Taigi, šią dainą mes norėjome skirti jums, tikimės, kad ji padės jums įveikti šį keistą laiką izoliacijoje“, – sakė J. Deppas.

J. Beckas visame pasaulyje vadinamas vienu talentingiausių ir svarbiausių gitaristų. Jis yra grojęs su garsiausiais pasaulio roko, bliuzo ir džiazo muzikantais.

Per daugiau kaip 50 metų trunkančią karjerą jis pelnė aštuonias „Grammy“ statulėles, žurnalas „Rolling Stone“ jį įtraukė į „100 geriausių visų laikų gitaristų“ sąrašą. Jeffas du kartus pagerbas Rokenrolo šlovės alėjoje – kaip grupės „Yardbirds“ narys ir kaip solinis atlikėjas.

J. Deppas savo muzikinius sugebėjimus atskleidė pastaruosius penkerius metus grodamas „Hollywood Vampires“ grupėje kartu su Alice Cooperiu ir Joe Perry. Jis taip pat per pastaruosius dešimtmečius muzikavo su „Oasis“, Marilyn Mansonu, „Stone Temple Pilots“ ir kitais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt