Muzika

2020.04.16 21:21

Londone per karantiną likusi dainininkė Beatrich: dabar viską pradedu nuo nulio

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.04.16 21:21

Prieš trejus metus dainininkė Beatrich buvo vadinama viena ryškiausių kylančių Lietuvos popmuzikos žvaigždžių. Pernai apie ją Lietuvoje girdėjome nedaug – tačiau Londone apsigyvenusi atlikėja, šiandien švenčianti gimtadienį, yra kupina noro ir vilčių žengti į naują, dar įspūdingesnį karjeros etapą.

2017-aisiais Beatričė Pundžiūtė įspūdingai įsiveržė į Lietuvos sceną. Gaivūs ką tik iš mokyklos suolo pakilusios merginos hitai „Superstar“, „Hollywood“, „Everything You Say“ tapo jaunosios šalies popmuzikos kartos simboliu. Netrukus M.A.M.A. ceremonijoje ji buvo pripažinta Metų proveržio, pelnė Metų dainos titulą (už „Superstar“), ta pati daina pradėjo suktis užsienio radijo stotyse, o Kinijoje šiuo metu internete yra perklausyta daugiau nei milijardą kartų.

Daugybė koncertų, pasirodymai didžiausiuose Lietuvos festivaliuose, minios jaunų sekėjų „Instagram“ - vos sulaukusi dvidešimties Beatrich atrodė įgyvendinusi kone visas įmanomas jaunų lietuvių dainininkų svajones. Bet mintys ir svajonės krypo toliau.

Prasidėjo kelionės į užsienį – dainininke susidomėjo ir sutartį su ja pasirašė britų kompanija „Twin Music“, įkurta garsaus muzikos verslininko Nicko Gatfieldo.

Buvęs grupės „Dexys Midnight Runners“ muzikantas – buvęs įrašų leidybos gigantų „Sony Music“ ir EMI britų padalinių prezidentas, laikomas pasaulinio garso žvaigždžių „Radiohead“, „Blur“, Amy Winehouse, Deadmau5, Emeli Sande, „Swedish House Mafia“ ir kitų garsių artistų atradėju.

„Twin Music“ jis įkūrė kartu su Brianu Higginsu – prodiuseriu ir kompozitoriumi, dirbusiu su „Pet Shop Boys“, „Sugababes“, Sophie Ellis-Bextor ir kitomis garsenybėmis.

Po N. Gatfieldo kompanijos sparnu patekusi Beatrich pastaruosius metus daug keliavo po pasaulį – koncertavo Austrijoje, Kinijoje, Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje, keliavo kurti dainų į JAV.

Šiuo metu savo namais ji vadina Londoną – jame liko ir paskelbus karantiną dėl koronaviruso pandemijos.

Kovo pradžioje Lietuvoje pastarąjį kartą trumpai viešėjusi Beatrich prisipažino, jog Didžiojoje Britanijoje apsisprendė likti ne tik dėl karjeros, bet ir dėl Lietuvoje gyvenančių tėvų.

„Kai viskas prasidėjo, nenorėjau kažkaip dar netyčia kažko pasigauti oro uoste ir parvežti artimiesiems“, - pasakojo dainininkė.

Londone nedidelę namų įrašų studiją įsirengusi Beatričė, kuriai ketvirtadienį sukako 22-eji, stengiasi joje toliau dirbti ir kurti.

Prieš porą savaičių ji namie surengė ir minikoncertą - akustiškai atliktą kūrinį galima išgirsti internete:

„Svarbiausia surasti kokią nors veiklą, kad „nenuvažiuotų stogas“. Žinoma, šiek tiek liūdna, nes esu atskirai nuo šeimos. Labai laukiu, kada viskas pasibaigs ir grįš į senas vėžes“, - LRT.lt pasakojo dainininkė.

Prieš mėnesį Beatrich pristatė „Flashback“ - naują kūrinį po metų pertraukos.

Laikas, kai jos naujų dainų negirdėjome, neslepia mergina, buvo kupinas pokyčių ir karjeroje, ir asmeniniame gyvenime.

„Teko galutinai apsispręsti ir įsikurti Londone. Visa mano komanda - britai, jie pasakė, kad reikia būti ten.

Karjerą pradėjau labai anksti. Atrodė, kad viską žinau apie pramogų verslą, bet nežinojau nieko ir padariau keletą klaidų.

Viduje buvo sumaištis, supratau, kad man reikia šiek tiek atsitraukti ir pailsėti nuo šurmulio. Buvau pervargusi, po paskutinio koncerto Vilniuje nulipusi nuo scenos net nualpau.

Žinojau, kad grįšiu stipresnė, labiau suaugusi, žinanti, ką noriu parodyti žmonėms.

Kita vertus, nors Lietuvoje koncertų nebuvo beveik metus, tai nereiškia, kad nieko per metus neveikiau. Tiek daug įrašų studijoje turbūt niekada nesu dirbusi.

Tiesiog dabar turime aiškią strategiją, kas po ko turi būti, kada išeis viena daina, kada kita. Visa tai užtrunka, bet matau aiškų planą“, - pasakojo Beatrich.

Naujos jos dainos pasirodys po didžiausios pasaulyje įrašų leidyklos „Universal Music“ sparnu, Kinijoje sutartis dėl Beatrich įrašų pasirašyta su vietiniu muzikos rinkos gigantu „Tencent Music“.

Dainininkei jau atsiveria ir svarbiausių talentų festivalių, kuriuose koncertų rengėjai ieško ateities žvaigždžių, durys.

Pernai rudenį ji koncertavo viename didžiausių tokių festivalių Europoje „Reeperbahn“, vykstančiame Vokietijos mieste Hamburge.

Šįmet sausį turėjo dainuoti dar svarbesniame tokio pobūdžio festivalyje „Eurosonic“ Nyderlanduose, tačiau sutrukdė liga. Gegužę Beatrich buvo laukiama viename svarbiausių talentų festivalių „The Great Escape“ Didžiojoje Britanijoje, bet jis, suprantama, atšauktas dėl koronaviruso pandemijos.

Nepaisant to, Beatrich tikisi, kad šiais metais turės galimybių plačiau pasidalinti savo muzika, sukurta su tarptautine komanda.

„Labai daug paruošta dainų – ir šokių muzikos, ir lėtų akustinių kūrinių, tai mano klausytojams gal bus netikėta. Nes jie įpratę iš manęs klubinės muzikos dainų laukti.

Nekantrauju pasidalinti, bet viskas – savu laiku. Naujas dainas planuojama išleisti per artimiausius pusantrų metų“, - pasakojo dainininkė.

Naujausią dainą „Flashback“ Beatrich kūrė pati, o įrašė Švedijoje su vietiniais prodiuseriais. Anot jos, kūrinys – apie asmeninius išgyvenimus.

„Visos dainos dažniausiai būna apie meilę. Ši nėra išimtis.

Eini kažkokiu keliu, net jausdamas, kad gali dėl to nukentėti, vis tiek taip darai, nes tau taip sako širdis. Apie tai ši daina.

Labai sunku paaiškinti, nesakant tiesiai šviesiai. Taip, daina apie konkretų žmogų, bet nenoriu visko pasakoti, nemanau, kad to reikia. Daina apie pasibaigusius santykius su žmogumi. Rašydama dainą jau žinojau, kad tie santykiai pasibaigs“, - mįslingai aiškino mergina.

Šiuo metu antrosios pusės ji neturi ir, tikina, net norėdama tam nerastų laiko.

„Šalia savęs žmogaus neturiu. Turiu draugų, jei būtų pora valandų daugiau dienoje, gal ir pamąstyčiau apie romantiškus santykius, bet dabar laiko tiesiog nėra.

Kita vertus, aš įsimyliu kiekvieną dieną, susikuriu širdies skausmą lygioj vietoj, taip dainos gimsta“, - šyptelėjo mergina.

Nors Londonas dabar yra vieta, kurioje Beatrich praleidžia daugiausiai laiko, lietuvė tvirtina nenorinti prisirišti prie vieno miesto.

„Londonas iš pradžių sužavi, paskui pamatai juodas puses. Nenorėjau prisirišti ir prie Los Andželo, nors jis iš pirmo žvilgsnio atrodo nuostabus.

Patinka, kad Londonas – didelis, atviras, tolerantiškas miestas. Visi sako, kad jame daug triukšmo, bet man čia smagu.

Gal tik liūdna, kad nėra šaltibarščių, bet šiaip čia viskas gerai“, - juokėsi Beatrich.

Iš muzikos gyvenančiai atlikėjai ieškotis kito darbo Didžiosios Britanijos sostinėje neteko, tačiau kitai veiklai net ir neliktų laiko.

„Būna, kad tą pačią dieną su dviem skirtingais prodiuseriais tenka kūrinius skirtingose studijose rašyti. Būna dienų, nuo ryto iki vakaro užpildytų susitikimais, kai pati nežinau, iš kur randu tiek energijos.

Būna ir ramesnių. Bet kuriuo atveju, gyvenu muzika, ir tai – mano svajonė“, - pasakojo lietuvė.

Prieš kelerius metus ji pati tuo nebūtų patikėjusi, bet Beatrich jau ne sykį koncertuoti keliavo į Kiniją – dainavo festivaliuose ir rengė solinius koncertus.

„Kai nuvykau pirmą kartą, dainavau prieš 30 tūkstančių žmonių minią. Prieš tiek žmonių koncertuoti - net nemoku paaiškinti, koks jausmas. Žmonių tiek daug, jie visi dainuoja.

O tada pradedi kalbėti angliškai, ir jie nieko nesupranta, nes tiesiog nemoka tos kalbos. Bet dainos žodžius žino atmintinai.

Po koncerto su drauge nuėjome į turgų – prieina žmonės, atpažįsta, pradeda dainą dainuoti. Niekada neįsivaizdavau, kad Kinijoje man taip gali nutikti.

Ten ne tik linksmų nuotykių buvo. Kartą taksistas vidury nakties išmetė iš mašinos, nes jam išsikrovė telefonas, nebeveikė navigacija, o angliškai jis nesuprato nieko ir nebežinojo, kur vežti. Po to pastebėjau, kad nebeturiu paso, gal jis iškrito mašinoje. Teko pusantros savaitės „įstrigti“ Kinijoje, gamintis laikinus kelionės dokumentus“, - pasakojo Beatrich.

Prabėgusius metus, kai Lietuvoje apie ją beveik nebuvo girdėti, dainininkė vadina ją nemenkai pakeitusiais. Ir kalba – ne tik apie trumpiau nusirėžtus plaukus ir naujas tatuiruotes.

„Nebesu paauglė. Šie metai labai užaugino, tapau labiau savarankiška.

Teko pačiai save susidėti iš naujo, buvo daug lūžių, jaučiuosi žymiai stipresnė, nei pernai. 2019 metai buvo lyg emociniai „amerikietiški kalneliai“. Išsiskyrimas su žmonėmis, lengva depresija, vienatvė, gyvenimas toli nuo šeimos, draugų.

Jausmas – lyg visą gyvenimą važiuoji dviračiu, kuris turi du pagalbinius ratukus, ir jie atimami, dar normaliai neišmokus važiuoti. Tai ir važiuoji, pasispirdama viena koja.

Gyvenimas, saugumas, kurį buvau susikūrusi iki tol, pasikeitė. Juokauju, kad nuo visko atsirado raukšlių, bet iš tiesų – jaučiuosi labiau suaugusi“, - atviravo Beatrich.

Ji puikiai supranta - beveik metai, kai klausytojai negirdėjo naujų dainų, šiais skubėjimo laikais yra daug laiko. Dalis klausytojų galbūt prarado susidomėjimą.

„Žinojau, kad taip bus, viską suprantu. Tam tikra prasme dabar aš viską pradedu nuo nulio. Dirbdama su užsienio kompanija ir žiūrėdama plačiau.

Socialiniuose tinkluose rašau, bet pasiekiamumas sumažėjo. Pasikeitė algoritmai, bet yra ir dar viena priežastis.

Ten dabar rašau angliškai – taip reikia, jei nori galvoti apie platesnę auditoriją. Londone sutinku nemažai lietuvių, girdžiu, kad daliai tautiečių tai nepatinka. Gal kam pasirodė, kad išsižadu savo šalies, kalbos, bet taip nėra. Esu lietuvė, džiaugiuosi, kad sutikti britai apie mūsų tautą kalba kaip apie darbščią ir sąžiningą. Tiesiog noriu, kad mano muzika pasiektų kuo daugiau žmonių.

Kita vertus, išmokau sprendimus dėl kai kurių dalykų atiduoti kitiems. Mano tikslas – rašyti taip, kad šios dienos daina būtų geresnė nei vakarykštė. Visus kitus planus dėlioja komanda, ji suburta didelė – nuo muzikos reikalų iki žmonių, kurie užsiima filmavimu ir nuotraukomis“, - pasakojo Beatrich.

Persikrausčiusi į Londoną, dainininkė džiaugiasi atsiveriančiomis galimybėmis, planuoja kitus karjeros ėjimus ir, prisipažįsta, liūdi tik dėl to, jog retokai turi progą susitikti su tėvais.

Medikų šeimoje užaugusi dainininkė sako, jog tėvai jau susitaikė su mintimi, kad dukra nežengs jų pėdomis.

„Nebesiūlo tapti medike. Jie viską supranta, žino, kad nebūsiu gydytoja. Kai pamatė mano tatuiruotes – dar labiau.

Kurį laiką bendrauti nebuvo lengva, jie tikrai norėjo, kad rinkčiausi mediciną. Bet suprato, kad turiu tvirtą stuburą, noriu būti tokia, kokia esu. Man tai labai svarbu.

Gaila, kad neturiu laiko taip dažnai nuvykti į Lietuvą, kaip norėčiau. Bet jie aplankė mane Londone, bendraujame nuotoliniu būdu“, - pasakojo Beatričė.

Ji neslepia – pasiilgo ir Lietuvos publikos, o šią vasarą, nors apie tai nebuvo viešai paskelbta, turėtų pasirodyti viename šalies festivalių.

Šiuo metu dėl koronaviruso apskritai neaišku, ar festivaliai galės vykti, bet Beatričė nepraranda vilties.

„Vienaip ar kitaip būtinai susitiksime“, - žadėjo dainininkė, nekantriai laukianti, kada galės pristatyti naujus savo kūrinius.