Naujienų srautas

Muzika2020.04.15 19:44

Belgijoje ir Vokietijoje atšaukiami muzikos festivaliai ir dideli renginiai: negalės vykti visą vasarą

LRT.lt 2020.04.15 19:44

Koronaviruso pandemijai tęsiantis, daugėja žinių apie toliau planuojamus didelių susibūrimų suvaržymus Europos šalyse.

Danijai dar prieš savaitę paskelbus, kad šią vasarą nebus galima vykti dideliems renginiams, dėl to teko atšaukti ir vieną didžiausių žemyne Roskildės muzikos festivalį.

Trečiadienį paskelbta, kad muzikos festivalių, kaip ir kitų didelių kultūros renginių, šią vasarą nebus ir Belgijoje bei Vokietijoje.

Belgijoje šią žinią paskelbė Nacionalinė saugumo taryba. Tai reiškia, kad neįvyks dešimtys didelių šioje šalyje rengiamų festivalių, tarp jų – vienu svarbiausių šokių muzikos renginių laikomas festivalis „Tomorrowland“, kasmet pritraukiantis dešimtis tūkstančių žiūrovų.

Tiesa, pastarasis festivalis dar prieš kelias dienas savo partneriams išsiuntė laišką, kuriame pranešė, kad šią vasarą neįvyks, ir pakvietė savo lankytojus susitikti 2021 metais.

Trečiadienį keli dideli Vokietijos žiniasklaidos leidiniai, remdamiesi savo šaltiniais, pranešė, kad federalinė šalies valdžia nusprendė visus didelius susibūrimus Vokietijos teritorijoje uždrausti iki pat rugpjūčio 31 dienos.

Tai reiškia, kad negalės įvykti daugybė šioje šalyje kiekvieną vasarą rengiamų muzikos festivalių.

Šią savaitę Vokietijos televizijos ARD eteryje šios šalies Nacionalinės mokslų akademijos prezidentas Geraldas Haugas, kuris yra kanclerės Angelos Merkel patarėjas COVID-19 suvaldymo klausimais, sakė manantis, kad dideli renginiai, tokie kaip koncertai arenose ir rungtynės futbolo stadionuose, galbūt sugrįš tik po pusantrų metų.

„Sunku pasakyti, nes yra ir optimistinių scenarijų, bet gali būti, kad renginių draudimai nusitęs gerokai į 2021-uosius”, - spėjo medikas.

Panašiai apie renginius prieš keletą dienų kalbėjo ir garsus JAV mokslininkas, Tarptautinės sveikatos organizacijos vadovo patarėjas Ezekielis Emanuelis. Anot jo, koncertų ir didelių renginių gali tekti palaukti iki kitų metų rudens.

Kiek anksčiau šią savaitę paskelbta, kad Prancūzijoje dideli renginiai negalės vykti bent iki liepos vidurio – dėl to jau irgi teko atšaukti ne vieną didelį muzikos festivalį, planuotą šioje šalyje.

Lietuvoje kol kas atšauktas liepą turėjęs vykti festivalis „Devilstone“, pavasarį turėjęs vykti Birštono džiazo festivalis, į vėlesnį laiką nukelti „Kaunas Jazz“ ir Klaipėdos Pilies džiazo festivalis.

Didžiosios dalies Lietuvos vasaros festivalių rengėjai kol kas planuoja, kad šie renginiai įvyks.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi