Muzika

2020.04.14 13:31

Pamatykite: „Biplan“ su Gabriele Martirosian pristato atgimusią dainą ir per atstumą filmuotą klipą

LRT.lt2020.04.14 13:31

Atėjus pavasariui, viena žymiausių Lietuvos lengvojo roko grupių „Biplan“ pristato naują savo 1999 metų hito „Šypsenos“ versiją.

Duetu su Gabriele Martirosian atgimusi daina „Šypsenos 2020” įrašyta neseniai šalies kino teatruose rodytai lietuviškai komedijai „Importinis jaunikis“.

Karantinui Lietuvoje tęsiantis, grupė nusprendė geros nuotaikos kūriniui nufilmuoti šiandienines virtualaus bendravimo aktualijas atspindintį, šypseną keliantį pavasarinį vaizdo klipą.

„Pavasario, kaip ir šypsenų – nors ir po kauke – dar niekas neatšaukė ir niekada neatšauks!” – sako „biplanai” ir kviečia nenustoti šypsotis.

„Švęskim gyvenimą ir švęskim pavasarį. Viskas praeina, neišvengiamai praeis ir karantinas. O kol kas reikia daugiau šypsenų, šypsotis sau ir šypsnį pasiųsti savo bičiuliams, nors ir virtualiai. Apie tai ir mūsų klipas, kurio vienintelė misija – nusišypsoti!“ - priduria muzikantai.

Naują vaizdo klipą dainai „Šypsenos 2020“ režisavo Danielius Buckus. Karantino metu nufilmuotame klipe matomi tik du žmonės – atskirai po mišką vaikštantys „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas ir Gabrielė Martirosian.

Kaip jau tapo įprasta šiuo laikotarpiu, klipo veikėjai vienas kitam šypsenas siunčia ir bendrauja virtualiai. Nuotaikinga daina, pavasaris, atgimstanti gamta ir klipo animacija – visa tai perteikia žaismingą naujo „Biplan“ klipo nuotaiką.

Daina „Šypsenos“ singlu pirmą kartą išleista dar 1999 metais, taip pat ji buvo įtraukta į daug hitų turėjusį 2000 metų „Biplan“ albumą „Jazz‘e tik merginos“.

Grupės labai mėgstamas kūrinys 20 metų išliko dažnai grojamas koncertuose, bet naujai atgimė tik šiemet.

„Šypsenos“ buvo pasirinkta pagrindine muzikine tema šiemet šalies kino teatruose rodytame filme „Importinis jaunikis“, kuriame daugelio hitų autoriai „biplanai” taip pat įsikūnijo į netikėtą nežinomų vestuvių muzikantų grupės „Baklažanai“ vaidmenį. Šiame filme pagrindinį nuotakos vaidmenį suvaidino kartu su grupe „Šypsenas“ perdainavusi Gabrielė Martirosian, o jo metu skamba ir daugiau „Biplan“ dainų.

„Šypsenos 2020” yra antrasis „Biplan“ vaizdo klipas, nufilmuotas karantino metu. Prieš kelias savaites pasirodė nauja „Biplan“ kūrinio „Amore” džiazinė versija, kurios klipe – savo namuose nusifilmavę kūrinį atliekantys „Biplan“ nariai.

Naujai nuskambėjusia vieno garsiausių grupės kūrinių versija „Biplan“ atskleidė dar vieną staigmeną iš naujos programos „Džiaze tik merginos”. Anksčiau šiemet grupė pristatė ir kartu su Karina Krysko atliekamą, džiazu persmelktą dainos „Iš taško A“ versiją.

Lietuvoje paskelbus karantiną, visi „Biplan“ ir Karinos „Džiaze tik merginos” pasirodymai buvo perkelti į vėlesnes datas. Šiuo metu grupės nariai individualiai repetuoja džiazinę programą ir ruošiasi būsimiems koncertams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.