Naujienų srautas

Muzika2020.04.13 13:21

Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertas: koncertų tikriausiai teks palūkėti iki 2021 metų rudens

LRT.lt 2020.04.13 13:21

Dėl koronaviruso pandemijos daugelyje pasaulio šalių uždraudus didelius susibūrimus, renginius ir koncertus, neverta tikėtis, kad leidimai juos rengti bus greitai sugrąžinti, sako garsus JAV medikas Ezekielis Emanuelis.

Garsus onkologas, kuris yra JAV prezidento posto siekiančio demokrato Joe Bideno ir Pasaulio sveikatos organizacijos vadovo Tedroso Adhanomo Ghebreyesuso patarėjas, davė interviu leidiniui „The New York Times“, kuriame įspėjo, jog rengti didelius susibūrimus, sporto ar pramoginius renginius dar ilgai bus nesaugu.

Anot jo, gyvenimui sugrįžtant į normalias vėžes, pirmiausia bus leista dirbti verslams, kuriuose darbuotojams įmanoma vienam nuo kito laikytis saugaus atstumo.

„Kalbant apie didesnius susibūrimus - konferencijas, koncertus, sporto renginius, kai žmonės sako, kad savo konferenciją ar mokslų baigimo renginį nukėlė šių metų spaliui, nesuprantu, kaip jie mano, kad tai bus įmanoma.

Manau, šie dalykai bus paskutiniai, kurie sugrįš. Realistiškai turėtume kalbėti apie 2021 metų rudenį – ne anksčiau.

Restoranai, kuriuose galima išlaikyti didesnį atstumą tarp stalų – taip, gal jie atsidarys anksčiau“, - sakė ekspertas.

Jis užsiminė apie tai, apie ką kalba vis daugiau žinomų pasaulio medikų, - kad didelius susibūrimus reikėtų leisti tik tada, kai bus atrasta vakcina nuo COVID-19.

Kitaip, anot E. Emanuelio, per anksti atšaukus suvaržymus, tikėtini nauji koronaviruso protrūkiai.

Dėl koronaviruso pasaulyje jau atšaukta daug garsių renginių, pritraukdavusių dideles minias žiūrovų. Tokijo olimpinės žaidynės nukeltos į 2021 metų vasarą, tačiau jų rengėjai pripažino negalintys garantuoti, kad kitais metais jos galės vykti. Atšauktas gegužę Nyderlanduose turėjęs vykti „Eurovizijos“ dainų konkursas, Glastonberio (Didžioji Britanija), Roskildė (Danija), SXSW (JAV), „Isle Of Wight“ (Didžioji Britanija), „The Great Escape“ (Didžioji Britanija) ir kiti garsūs festivaliai. Savaitgalį pranešta, kad atšauktas ir rudens pradžioje JAV turėjęs vykti ekstravagantiškas festivalis „Burning Man“, žinomas visame pasaulyje.

Lietuvoje kol kas atšauktas liepą Anykščiuose turėjęs vykti festivalis „Devilstone“, kovą turėjęs vykti Birštono džiazo festivalis, nukelti balandį turėjęs vykti „Kaunas Jazz“ ir birželį turėjęs vykti Klaipėdos Pilies džiazo festivaliai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi