Naujienų srautas

Muzika2020.04.10 15:59

LRT OPUS eteryje sekmadienį – 4 „Grammy“ statulėlių laimėtojos Brittany Howard koncertas

LRT.lt 2020.04.10 15:59

Radijo stotis LRT OPUS tęsia ryškiausių ir įdomiausių užsienio atlikėjų koncertų transliacijų ciklą.

Šį sekmadienį 19 valandą radijo stoties eteryje – garsios JAV dainininkės ir gitaristės Brittany Howard koncertas, praėjusį mėnesį įrašytas „BBC 6 Music” festivalyje Londono salėje „Roundhouse“.

Roko, soulo, bliuzo, folko, r'n'b garsus savo kūryboje derinanti 31-erių B. Howard – vienas ryškiausių praėjusio dešimtmečio JAV muzikos scenos atradimų.

Ji išgarsėjo kaip pagrindinė 2009-aisiais susibūrusios grupės „Alabama Shakes“ dainininkė ir muzikos autorė.

2012-aisiais pasirodęs debiutinis „Alabama Shakes“ albumas „Boys & Girls” ją pavertė pasauline muzikos sensacija, o 2015-aisiais išleistas antrasis grupės diskas „Sound & Color” tapo populiariausiu JAV ir pelnė tris prestižinius „Grammy“ apdovanojimus. Tarp jų ir už geriausią alternatyvios muzikos albumą ir geriausią roko dainą („Don't Wanna Fight“). Dar vieną „Grammy“ statulėlę grupė pelnė 2018-aisiais.

Tais pačiais metais grupė sustabdė veiklą, tačiau neišsiskirstė. Pertrauka jos karjeroje skirta tam, kad B. Howard galėtų įgyvendinti savo solines muzikines idėjas. 2019-ųjų rudenį pasirodė jos albumas „Jaime“, kurį muzikos kritikai pavadino „pritrenkiančiu“ ir „išplečiančiu balso ir skambesio ribas“.

Albumas, kurį dainininkė pavadino nuo retos vėžio formos mirusios savo sesers vardu, buvo pristatytas koncertų turu Šiaurės Amerikoje ir Europoje. Šįmet „Grammy“ ceremonijoje B. Howard muzikavo kartu su šios šventės vedėja, garsia JAV dainininke Alicia Keys.

Nuo trylikos metų gitara grojančiai Brittany komplimentų negaili ir kitos ryškiausios muzikos pasaulio žvaigždės – nuo Jacko White'o ir Beyonce iki Drake'o ir Childish Gambino.

Savo įkvėpėjais roko legendas „Led Zeppelin“ ir Davidą Bowie vadinanti B. Howard akivaizdžiai semiasi įkvėpimo iš prieš kelis dešimtmečius įrašytos muzikos, tačiau sugeba jai suteikti šiuolaikišką skambesį.

Žurnalo „Billboard“ viena talentingiausių šių dienų muzikos pasaulio moterų pripažinta Brittany taip pat groja grupėse „Thunderbitch“ ir „Bermuda Triangle“.

Londone vykusiame koncerte, kurį išgirs LRT OPUS klausytojai, savo akimis matę Lietuvos koncertų agentūros „8 Days A Week” įkūrėjai jį apibūdino trumpai: „Tai buvo kažkas TOKIO“.

Koncerto įrašas per LRT OPUS skambės, bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir BBC radiju.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi