Muzika

2020.04.10 11:24

Pamatykite: Pushaz ir „Eurovizijos“ atrankų dalyvis Lukas Bartaška pristato klipą „Dantė“

LRT.lt2020.04.10 11:24

Reperis, muzikos prodiuseris bei „BDMusic“ leidybinės kompanijos įkūrėjas Pushaz kartu su Luku Bartaška, gerai pažįstamu iš „Eurovizijos“ konkurso atrankų bei televizijos projektų, pristato dainos „Dantė“ vaizdo klipą.

Reperis, muzikos prodiuseris bei „BDMusic“ leidybinės kompanijos įkūrėjas Pushaz kartu su Luku Bartaška, gerai pažįstamu iš „Eurovizijos“ konkurso atrankų bei televizijos projektų, pristato dainos „Dantė“ vaizdo klipą.

„Dainos žodžiai gimė beskaitant italų poeto Dantės „Dieviškosios komedijos“ poemą „Rojus“. Užteko kelias eilutes parepuoti, ir toliau eilės gimė pačios savaime.

Muzika prašyte prašėsi klasikinių motyvų – tiesiog kitaip būti negalėjo. Justina Šalkauskaitė, koncertavusi su tokiais grandais kaip Andrea Bocelli ar Nigelis Kennedy, mielai sutiko bendradarbiauti ir atlikti smuiko partiją.

O Aurimas Driukas, puikiai pažįstamas iš koncertinės veiklos su Ieva Narkute, Alina Orlova bei daugeliu kitų Lietuvos atlikėjų, įrašė klasikinės gitaros partiją. Dainos pavadinimas – tai mano pagarba legendiniam italų poetui, kurio kūrinius dažnai skaitau ir semiuosi naujų minčių“, - sako Pushaz.

Anot atlikėjo, priedainio norėtasi stipraus, tad kilo mintis pasiūlyti jį atlikti Lukui Bartaškai. „Jo balso tembras tikrai išskirtinis, be to Lukas atstovauja man labai artimiems ir mylimiems soulo ir bliuzo muzikos žanrams.

Buvau matęs jo pasirodymus „Eurovizijos“ atrankose, tad nujaučiau, kad iššūkiai jo negąsdina. Taip ir buvo, jis be jokių dvejonių „pasirašė“ šiam kūriniui“, – šypsojosi Pushaz, dainos autorius ir prodiuseris.

Originali dainos versija pasaulį išvydo penktame Pusho soliniame albume „Begėdis“, pasirodžiusiame dar 2019 metų gruodį.

Šioji versija – patobulinta, vaizdo klipo filmavimo metu įrašyti gyvai skambantys muzikos instrumentai. Kūriniui jie teikia dar daugiau „gyvumo“. Kūrinys gyvas ir brandus, klasikinis skambesys ir repas puikia papildo ir išryškina vienas kitą.

„Karantino metu save puikiai realizuoju įrašų studijoje“, - juokiasi Pushaz ir primena, kad netrukus turi pasirodyti „BDMusic“ atstovaujamo muzikos kūrėjo Gamo nauja daina, bei bendras Pusho kūrinys su Kilo Tips, Anglijoje gyvenančiu tautiečiu, puikiai repuojančiu anglų kalba.

„Ta daina bus visai kitokia, ji turėtų „pamaitinti“ visus „kieto repo“ gerbėjus, neabejingus „grime“ stiliui. Be to, prieš savaitę sugalvojau padaryti dainos „Dantė“ dabstepo versiją, tai man bus naujas iššūkis. Juk geriausias stilius - neturėti jokio stiliaus", – pasakojo Pushaz.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.