Muzika

2020.04.09 17:01

Atšauktos „Eurovizijos” rengėjai prabilo apie didelius nuostolius, dėl kitų metų – dar neaišku

LRT.lt2020.04.09 17:01

Dėl koronaviruso pandemijos atšaukus šių metų „Eurovizijos“ konkursą, kuris gegužės viduryje turėjo vykti Nyderlandų mieste Roterdame, „nuplaukė“ nemažai pinigų, kurie jau buvo išleisti jo rengimui.

Apie tai trečiadienį pranešė Roterdamo meras Ahmedas Aboutalebas. Kaip rašo apie „Euroviziją“ žinias skelbiantis portalas „Wiwibloggs“, miesto tarybos narius jis informavo, jog didelė dalis į konkurso rengimą miesto investuotų lėšų pražuvo, nes jų nesutiks apmokėti draudimo kompanijos.

Tarp pinigų, kurių nepavyks atgauti – lėšos, išleistos Roterdamo arenos nuomai ir „Eurovizijos“ kaimelio (kuriame linksminasi į konkursą atvykę gerbėjai) parengimui.

Skaičiuojama, kad Roterdamo miestas šįmet į neįvykusią „Euroviziją“ investavo 15 milijonų eurų.

Jei „Euroviziją“ šiame mieste bus norima rengti kitais metais, tai miestui kainuos dar 6,7 milijono eurų. Jau dabar aišku, kad sprendimas atšaukti šių metų konkursą Roterdamui atneš nuostolių.

Miesto tarybos balandžio 23-ąją vyksiančiame susirinkime bus prašoma skirti šias lėšas, kad 2021-aisiais konkursas vyktų Roterdame, tačiau iki šiol dar nėra tvirtai nuspręsta, kur „Eurovizija“ vyks kitais metais.

Kol kas laukiama konkursą rengusio Nyderlandų transliuotojo NPO pozicijos. Jei miestui ir transliuotojui pavyks susitarti dėl biudžeto, „Eurovizija“ kitais metais vyks Roterdame – tai būtų logiška, turint omenyje miesto šiam renginiui jau išleistus pinigus.