Naujienų srautas

Muzika2020.04.07 14:12

Danijoje uždrausti visi dideli vasaros renginiai, tarp jų – garsusis Roskildės festivalis

LRT.lt 2020.04.07 14:12

Danijos vyriausybė pirmadienio vakarą paskelbė, kad šioje šalyje iki vasaros pabaigos dėl koronaviruso pandemijos nebus leidžiama organizuoti jokių didelių renginių ir susibūrimų.

Šiuo metu galiojantį draudimą susirinkti daugiau nei 10 žmonių ketinama atšaukti ne anksčiau nei gegužės 10 dieną, tačiau paskelbta, kad draudimas organizuoti didelius koncertus ir festivalius galios iki rugpjūčio 31-osios.

Tai reiškia, kad neįvyks dešimtis ryškiausių muzikos pasaulio žvaigždžių kasmet priviliojantis Roskildės festivalis, šįmet turėjęs vykti birželio 27 – liepos 4 dienomis.

50-ąjį sykį turėjęs vykti festivalis – vienas didžiausių Europoje, jame apsilanko apie 150 tūkstančių žmonių. Šįmet jame turėjo koncertuoti per 2000 grupių ir atlikėjų, tarp jų – Taylor Swift, Kendrickas Lamaras, „The Strokes“, Tyler, The Creator ir kiti garsūs muzikantai.

Festivalio rengėjai jau paskelbė, kad ragina bilietus įsigijusius žiūrovus jų negrąžinti ir apsilankyti renginyje kitais metais.

Grąžinti pinigus už bilietus gali būti itin sudėtinga, mat festivalis – nesiekiantis pelno, visi jo metu uždirbti pinigai atitenka labdarai.

Koronaviruso pandemija ir dėl jos įvesti draudimai šiais metais jau sugriovė dešimtis žinomų festivalių visame pasaulyje.

Tarp jų – atšaukti SXSW (JAV), Glastonberio (Didžioji Britanija) festivaliai, „Isle Of Wight“ festivalis Didžiojoje Britanijoje, kuris turėjo vykti rudenį, tačiau atšauktas jau dabar.

Lietuvoje karantinas ir draudimas organizuoti renginius galios iki balandžio pabaigos, tačiau pramogų pasaulyje spėjama, kad leidimo koncertams ir renginiams dar teks gerokai palaukti.

Nepaisant to, kol kas nėra atšauktas nė vienas iš Lietuvoje vasarą planuojamų muzikos festivalių.

Tiesa, vasaros pradžioje uostamiestyje turėjęs vykti Pilies džiazo festivalis nukeltas į rugsėjį. Taip pat nukeltas šį mėnesį įvairiuose šalies miestuose turėjęs vykti festivalis „Kaunas Jazz“ - šiuo metu deramasi dėl naujų jo datų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą