Muzika

2020.04.05 13:54

Garsi britų dainininkė Marianne Faithfull dėl koronaviruso paguldyta į ligoninę

LRT.lt2020.04.05 13:54

Žymi britų dainininkė Marianne Faithfull paguldyta į ligoninę Londone, praneša žurnalas „Rolling Stone“. Jai nustatyta koronaviruso sukeliama liga COVID-19.

Žinią apie 73-ejų dainininkei nustatytą ligą patvirtino jos vadybininkas Francois Ravard. Anot jo, M. Faithfull būklė yra stabili.

Pranešama, kad dainininkė pirmadienį pajuto peršalimo simptomus ir izoliavosi namie, tačiau dėl blogos savijautos po kelių dienų kreipėsi į ligoninę. Ten atliktas koronaviruso testas buvo teigiamas, atlikėjai taip pat diagnozuotas plaučių uždegimas.

Septintajame dešimtmetyje Londono bohemos pasaulyje išgarsėjusi M. Faithfull tuo metu buvo vadinama grupės „The Rolling Stones“ narių ir kitų garsių muzikantų mūza.

Nuo 1966 iki 1970 metų ją siejo romantiškas ryšys su „The Rolling Stones“ vokalistu Micku Jaggeriu. 1965-aisiais pirmąjį albumą išleidusi dainininkė greitai išpopuliarėjo Didžiojoje Britanijoje ir JAV, tačiau aštuntajame dešimtmetyje patyrė nuopuolį – kentėjo nuo anoreksijos ir priklausomybės nuo heroino, kurį laiką netgi buvo benamė.

Narkotikai netgi pakeitė M. Faithfull vokalą – 1979-aisiais sėkmingai į sceną grįžusi albumu „Broken English“, ji klausytojus nustebino gerokai prikimusiu balsu.

Nuo to laiko atlikėja tęsia sėkmingą muzikinę karjerą – užpernai pasirodė jos naujausias, 21-asis albumas „Negative Capability“.

Ji taip pat yra suvaidinusi keliose dešimtyse televizijos, kino filmų ir sukūrusi teatro vaidmenų.

Dainininkę ypač vertina alternatyvios muzikos kūrėjai – šiame amžiuje išleistus albumus sukurti ir įrašyti jai padėjo Nickas Cave'as, Anna Calvi, „Blur“, „Pulp“ ir kiti žinomi atlikėjai.

Atlikėją praeityje ne sykį persekiojo rimtos sveikatos problemos – 2006-aisiais jai buvo diagnozuotas krūties vėžys, po metų Marianne prisipažino, kad dar 1995-aisiais jai buvo nustatytas hepatitas C. Ji taip pat serga artritu ir dėl klubo sąnario infekcijos 2015-aisiais turėjo atšaukti koncertų turą.