Muzika

2020.04.03 20:02

Žymios vokiečių grupės „De-Phazz“ staigmena: išleidžia Vilniuje įrašytą albumą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.04.03 20:02

Elektroninės muzikos ir džiazo elementus derinanti vokiečių grupė „De-Phazz“ penktadienį gerbėjams pranešė staigmeną, apie kurią užsiminė dar prieš kelias dienas.

Kitą savaitę pasirodys daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančios grupės koncertinis albumas „Live In Vilnius“, prieš kelis mėnesius įrašytas Vilniuje. Tai bus pirmasis koncertinis albumas grupės istorijoje.

Penktadienį pristatyta ir pirmoji daina iš jo – kūrinys „True North“. Ją išgirsti galite čia:

Daugybę sykių Lietuvoje viešėjusi grupė visoje Europoje išgarsėjo 1997-aisiais, išleidusi debiutinį albumą „Detunized Gravity“.

Heidelbergo mieste prodiuserio Pito Baumgartnerio įkurta grupė pirmą sykį Lietuvoje lankėsi dar šio amžiaus pradžioje – grojo Vilniuje surengtame festivalyje „Saulės smūgis“.

Nuo to laiko šie stilingi vokiečiai, vadinami vienais ramaus ir svajingo „lounge“ žanro lyderių, mūsų šalyje koncertavo bent dešimt sykių – ir ne tik Vilniuje, kur jie spėjo pagroti ir „Sostinės dienų“ koncerte Katedros aikštėje, bet ir Trakuose bei Palangoje.

Negana to, „De Phazz“ turėjo ir bendrų projektų su Lietuvos atlikėjais – pavyzdžiui, surengė koncertą su Kauno bigbendu, o praėjusio dešimtmečio viduryje po savo įrašų leidyklos „Phazz-a-delic“ sparnu priglaudė grupę „Pieno lazeriai“, išleido du jos albumus ir padėjo surengti koncerų turą Vokietijoje.

Iki šiol septyniolika albumų išleidusi grupė gruodžio viduryje koncertavo Vilniaus salėje „Compensa“, kur jos pasiklausyti susirinko gana nedaug žiūrovų.

Nepaisant to, šis koncertas grupės istorijoje bus pažymėtas kaip ypatingas – į Vilnių muzikantai atsigabeno papildomą pasirodymui įrašyti reikalingą aparatūrą. Dabar paaiškėjo, kokiu tikslu – koncerto Lietuvoje įrašu galės mėgautis grupės gerbėjai visame pasaulyje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.