Muzika

2020.04.03 17:33

Mirė populiariosios dainos „Ain't No Sunshine“ atlikėjas Billas Withersas

LRT.lt 2020.04.03 17:33

JAV dainininkas Billas Withersas mirė nuo širdies ligos komplikacijų, penktadienio vakarą pranešė jo artimieji.

Dainininkas ir dainų autorius, kuriam buvo 81-eri, išgarsėjo praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje – kūriniais, kurie išlieka populiarūs iki šių dienų.

Ryškiausi jo sukurti ir įrašyti hitai - „Lean On Me“, „Lovely Day“, „Ain't No Sunshine“, „Grandma's Hands“, „Just The Two Of Us“. Šiuos kūrinius vėliau įrašė dešimtys kitų žinomų muzikos atlikėjų, o jų fragmentus savo dainose panaudojo daug jaunesnės kartos žvaigždžių - nuo „Blackstreet“ iki „The Black Eyed Peas“. B. Witherso dainos skambėjo dešimtyse populiarių kino filmų.

Daina „Lean On Me“ skambėjo JAV prezidentų Billo Clintono ir Baracko Obamos prisaikdinimo ceremonijose, o pastaruoju metu jos optimistinė vienybės žinia JAV buvo tapusi savotišku kovos su COVID-19 simboliu. Kūrinį pastarąsias porą savaičių dažnai transliuoja JAV radijo stotys.

Tris „Grammy“ statulėles pelnęs atlikėjas dar praėjusio amžiaus devintajame dešimtmetyje pasitraukė iš aktyvaus muzikinio gyvenimo. Kalbama, kad jo sprendimą nebetęsti muzikinės karjeros nulėmė nepasitikėjimas įrašų leidyklomis ir skeptiškas požiūris į muzikos verslo užkulisius, kuriuo atlikėjas garsėjo visą gyvenimą.

Buvęs kariuomenės mechanikas muzikinę karjerą pradėjo 1971-aisiais, išleisdamas pirmąjį albumą. Beje, vaikystėje B. Withersas mikčiojo, tačiau šį sutrikimą nugalėjo, tarnaudamas kariuomenėje.

Net ir išgarsėjęs, jis kurį laiką neatsisakė mechaniko darbo, nes netikėjo, jog muzika gali būti rimtu pragyvenimo šaltiniu.

2015-aisiais už nuopelnus muzikai B. Withersas buvo įšventintas į simbolinį Rokenrolo šlovės muziejų. Šioje ceremonijoje jį pagerbė garsus muzikantas Stevie Wonderis.

Tais pačiais metais prestižinėje Niujorko salėje „Carnegie Hall“ B. Withersas buvo pagerbtas koncertu, kuriame jo dainas atliko Edas Sheeranas, Dr. Johnas, Aloe Blaccas ir kiti garsūs atlikėjai.

B. Withersas buvo vedęs du kartus. Antroji žmona Marcia, kurią dainininkas vedė 1976-aisiais, tapo jo vadybininke ir su juo gyveno iki mirties, pora užaugino du vaikus.