Naujienų srautas

Muzika2020.04.03 16:10

Sekmadienį LRT OPUS eteryje – eksperimentinės popmuzikos ikonos Roisin Murphy koncertas

LRT.lt 2020.04.03 16:10

Radijo stotis LRT OPUS tęsia ryškių užsienio atlikėjų koncertų transliacijų seriją. Sekmadienį, 19 valandą, radijo stoties eteryje – vos prieš mėnesį įrašytas airių dainininkės Roisin Murphy koncertas.

Ryški, nenuspėjama, spalvinga, ekstravagantiška – tai tik keli epitetai, dažnai skambantys, kai kalbama apie šią 46-erių artistę.

Praėjusio amžiaus pabaigoje ji išgarsėjo kaip dueto „Moloko“ vokalistė – pop, elektroninę, triphopo muziką derinusios grupės hitai „The Time Is Now“ ir „Sing It Back“ iki šiol skamba šviežiai ir efektingai.

2003-aisiais po albumo „Statues“ pasirodymo duetas išsiskirstė, o R. Murphy pradėjo solinę karjerą, pažymėtą dar įdomesniais muzikiniais eksperimentais.

Iki šiol keturis solinius albumus (naujausias, „Take Her Up To Monto“, pasirodė 2016-aisiais) išleidusi dainininkė bendradarbiauja su eksperimentinės mados kūrėjais, drąsiai žaidžia su muzikos stiliais – nuo džiazo iki elektronikos.

Viename jos albumų „Ruby Blue“ skambėjo daug garsų, įrašytų naudojant kasdienius buities efektus – nuo kosmetikos dėžučių iki namų rakandų.

Popmuzikos avangardininke ir eksperimentinės popscenos ikona dažnai vadinama atlikėja buvo nominuota „Mercury“, „Choice“ ir kitiems prestižiniams muzikos apdovanojimams.

2015-aisiais ji pirmąjį ir kol kas paskutinį sykį koncertavo Lietuvoje – dainavo Vilniaus Kalnų parke surengtame vienos dienos festivalyje „Summer In The City“.

Kovo pradžioje, prieš pat daugumai pasaulio šalių dėl koronaviruso pandemijos uždraudžiant koncertus ir renginius, R. Murphy surengė koncertą Londono salėje „Roundhouse“ - radijo stoties „BBC 6 Music” surengtame festivalyje.

Keletą koncertų iš šio festivalio sekmadienio vakarais išgirs ir LRT OPUS klausytojai – šios transliacijos rengiamos kartu su Europos transliuotojų sąjunga ir britų visuomeniniu transliuotoju BBC.

Sekmadienį 19 valandą skambėsiančiame koncerte R. Murphy atliko solinius kūrinius iš įvairių savo solinės karjeros etapų.

Balandį LRT OPUS klausytojai taip pat išgirs šiame festivalyje įrašytus atlikėjų Brittany Howard, Nadine Shah, Annos Meredith koncertus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą