Muzika

2020.04.02 12:13

COVID-19 pasiglemžė žymų JAV muzikantą, „Grammy“ ir „Emmy“ laimėtoją Adamą Schlesingerį

LRT.lt 2020.04.02 12:13

Muzikos pasaulį toliau drebina liūdnos žinios apie nuo koronaviruso komplikacijų mirusius žinomus atlikėjus ir kūrėjus.

Nuo COVID-19 jau mirė džiazo žvaigždės Manu Dibango, Wallace'as Roney, kantri muzikos žvaigždė Joe Diffie.

Vėlų trečiadienio vakarą pranešta, kad nuo viruso komplikacijų mirė buvęs JAV roko grupės „Fountains Of Wayne“ bosistas, dainininkas, kompozitorius Adamas Schlesingeris. Jam buvo 52-eji. Muzikantas buvo gydomas vienoje Niujorko ligoninių.

Grupė „Fountains Of Wayne“ susibūrė 1995-aisiais ir gyvavo iki 2013-ųjų. Žymiausi grupės hitai - „Hey Julie“ ir „Stacy's Mom“. Už pastarąjį grupė 2003-aisiais buvo nominuota prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui:

Greta muzikavimo roko grupėse, A. Schlesingeris rašė muziką teatrui, kinui ir televizijai.

Už dainą filmui „That Thing You Do!” (1996 m.) jis buvo nominuotas „Oskarui“. 2009-aisiais A. Schlesingeris pelnė „Grammt“ statulėlę už muziką TV šou „A Colbert Christmas: The Greatest Gift Of All“.

Pernai muzikantas laimėjo „Emmy“ statulėlę už dainą „Antidepressants Are So Not A Big Deal“, parašyta TV serialui „Išprotėjusi buvusioji“. Iš viso jis pelnė tris „Emmy“ statulėles.

Filosofijos mokslus baigęs Adamas garsėjo savitu humoro jausmu, kuris atsispindėdavo ir jo dainose. Jas noriai naudojo kino kūrėjai – A. Schlesingerio parašytos dainos skambėjo filmuose „Muzika ir žodžiai“, „Ledynmetis: žemynų atsiradimas“, „Plevėsa Helas“, „Aš, kitas aš ir Irena“, „Pakvaišę dėl Merės“ ir kituose. A. Schlesingerio sukurtas dainas į savo repertuarą įtraukė Katy Perry, „Jonas Brothers“ ir kiti garsūs atlikėjai.