Muzika

2020.03.30 15:26

Garsus JAV atlikėjas – kritinės būklės, koronavirusas pasiglemžė dar dviejų žymių muzikantų gyvybes

LRT.lt2020.03.30 15:26

Koronaviruso pandemijai sklindant, daugėja žinių apie virusu užsikrėtusius ar jo aukomis tapusius garsius muzikantus.

Po praėjusią savaitę pasaulį apskriejusios žinios apie garsaus džiazo muzikanto Manu Dibango mirtį nuo COVID-19, šią savaitę paaiškėjo, kad dėl koronaviruso simptomų į ligoninę paguldytas žymus JAV atlikėjas Johnas Prine‘as.

73-ejų kantri muzikos atlikėjas, kuris šįmet „Grammy“ ceremonijoje buvo pagerbtas specialiu apdovanojimu už nuopelnus muzikai, į ligoninę paguldytas ketvirtadienį, nuo šeštadienio yra prijungtas prie kvėpavimą palaikančio aparato.

Muzikanto artimieji pranešė, kad jo būklė – kritinė.

Septintajame dešimtmetyje išgarsėjęs dainų kūrėjas ir atlikėjas J. Prine‘as du kartus gydėsi nuo vėžio. 2013-aisiais dėl piktybinio auglio jam pašalinta dalis plaučio.

Pirmadienį taip pat pranešta, kad nuo COVID-19 mirė JAV muzikantas, dainininkas, aktorius Alanas Merrillas.

Žinią apie 69-erių muzikanto mirtį patvirtino jo dukra, pranešusi, kad dar prieš kelias savaites jos tėvas koncertavo, nors jautė peršalimo simptomus.

TV laidas aštuntajame dešimtmetyje vedęs, vėliau roko dainininko Meat Loafo ir kitose grupėse grojęs A. Merrillas labiausiai išgarsėjo kaip pasaulinio hito „I Love Rock‘n‘Roll“ vienas autorių. Šią dainą 1982-aisiais išgarsino atlikėja Joan Jett.

Originali dainos versija, su grupe "Arrows" įrašyta paties A. Merrillo:

Sekmadienį taip pat pranešta, kad savo namuose mirė kantri muzikos atlikėjas Joe Diffie.

„Grammy“ apdovanojimų laureatas išgarsėjo praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje – dainomis „Home“ ir „Pickup Man“.

Muzikantui buvo 61-eri. Likus dviem dienoms iki mirties, J. Diffie pranešė, jog jam atliktas koronaviruso testas buvo teigiamas.

Taip pat skaitykite

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.