Muzika

2020.03.27 17:36

LRT OPUS eteryje – JAV alternatyvaus roko žvaigždės Marko Lanegano koncertas

LRT.lt2020.03.27 17:36

Radijo stotis LRT OPUS tęsia sekmadieniais transliuojamų įdomiausių užsienio alternatyviosios, elektroninės, roko muzikos atlikėjų koncertų ciklą.

Šį sekmadienį 19 valandą radijo stoties eteryje girdėsite JAV dainininko Marko Lanegano koncertą, prieš keturis mėnesius įrašytą Šveicarijos miesto Lozanos salėje „Les Docks“. Šio koncerto įrašas pristatomas kartu su Europos transliuotojų sąjunga.

55-erių M. Laneganas – spalvinga muzikos pasaulio asmenybė, buvęs kelių įtakingų grupių narys, šiuo metu tęsiantis solinę karjerą.

Alternatyvaus roko atlikėjas karjerą pradėjo dar 1984-aisiais, kai subūrė grupę „Screaming Trees“, padariusią didelę įtaką „grunge“ žanro vystymuisi. Prieš tai jis vos nenuėjo šunkeliais – sulaukęs 18-os, jau buvo nuteistas lygtine laisvės atėmimo bausme už su narkotikais susijusius nusikaltimus.

Nors ir nesulaukė tokio didelio populiarumo, kaip bendražygiai „Nirvana“, „Alice In Chains“, „Soundgarden“ ar „Pearl Jam“, iki 2000-ųjų gyvavusi grupė „Screaming Trees“ kritikų yra laikoma vienu svarbiausių „grunge“ muzikos reiškinių.

Beje, M. Laneganas dar prieš išgarsėjant „Nirvana“ muzikavo su pastarosios grupės lyderiu Kurtu Cobainu, vėliau buvo subūręs grupę „Mad Season“ su „Alice In Chains“ dainininku Layne'u Staley ir „Pearl Jam“ gitaristu Mike'u McCready.

Išsiskirsčius „Screaming Trees“, M. Laneganas prisijungė prie garsios JAV roko grupės „Queens Of The Stone Age“, su kuria įrašė penkis albumus ir grojo iki 2014-ųjų. Jis taip pat buvo subūręs duetą „The Gutter Twins“ su kitos ryškios „grunge“ eros grupės „The Afghan Whigs“ nariu Gregu Dulli.

Šiuo metu M. Laneganas tęsia solinę karjerą, savo vardu yra išleidęs per dešimt albumų, kurių naujausias, „Somebody's Knocking“, pasirodė pernai.

Dainininkas taip pat yra išleidęs tris albumus su škotų grupės „Belle and Sebastian“ buvusia nare Isobel Campbell, bendradarbiavęs su Moby, „Unkle“, Melissa Auf Der Maur, „Bomb The Bass“ ir kitais žinomais įvairių žanrų atlikėjais.

Dėl savo žemo, gilaus, prikimusio balso su legendiniais atlikėjais Leonardu Cohenu ir Tomu Waitsu kartais lyginamas M. Laneganas šiais laikais kuria dainas, kuriose netrūksta bliuzo, folkroko elementų, o pastaruoju metu yra smarkiai susidomėjęs ir elektronine muzika.

Šveicarijoje praėjusių metų pabaigoje surengtame koncerte, kurį išgirs LRT OPUS klausytojai, M. Laneganas atliko kūrinius iš savo naujausio albumo, o taip pat – dainas, aprėpiančias ankstesnius jo karjeros etapus.