Muzika

2020.03.21 14:24

Išgirskite: grupę „Hypocrite“ subūręs aktorius Edgaras Bechteris pirmąją dainą skiria žmonai

LRT.lt 2020.03.21 14:24

Neseniai susikūrusi grupė „Hypocrite“, kurią sudaro aktorius Edgaras Bechteris ir operos atlikėjas Dmitrijus Kudrinas, klausytojams pristato naują savo kūrinį „Paprasta daina“.

Rašydamas dainos tekstą E. Bechteris įkvėpimo sėmėsi iš savo ir savo žmonos Modestos meilės istorijos. „Tai svarbiausias mano kūrinys", - patikino kūrėjas.

Grupė „Hypocrite“ pradeda aktyvią veiklą ir žada dovanoti klausytojams daug skirtingų emocijų.

„Būdamas keturiolikos susirgau repo muzika. Šešiolikos subūriau savo pirmą grupę, su kuria sėkmingai kūrėme ir koncertavome, kol neįstojau į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino vaidybos specialybę.

Tuomet reikėjo susikoncentruoti į mokslus ir, deja, nutraukti grupės veiklą. Nustojau kurti dar ir dėl to, kad pamečiau kryptį ir nebesupratau, ką noriu savo muzika pasakyti žmonėms. Visada žinojau, kad sugrįšiu, bet ieškojau savęs, savo tiesos, ieškojau savo skambesio", - kalbėjo E. Bechteris.

Pasak Edgaro, jo grįžimą į muziką paspartino pažintis su reperiu Vytautu Medinecku-Ironvytu, kuris pasiūlė sukurti ką nors dviese. Taip gimė sėkmės sulaukę kūriniai „Rimti reikalai“ ir „Ofigennaya“.

„Vytautas ne tik priminė man mano ligą. Jis supažindino mane su muzikos prodiuseriu ir kompozitoriumi Donatu Tamašausku (DZOUNS), kurio studijoje „Studija 2.0“ Kaune mes dirbome prie bendro mūsų kūrinio „Ofigennaya“.

Donato profesionalumas ir požiūris į muziką įplieskė dar daugiau ugnies į mano norą kurti. Labai ilgai ieškojau žmogaus, su kuriuo galiu pasiekti tokį skambesį“, - kalbėjo žinomas aktorius ir atlikėjas.

Neseniai prie grupės „Hypocrite“ prisijungė Edgaro jaunystės bičiulis, operos atlikėjas Dmitrijus Kudrinas.

„Seniai norėjau su Dmitrijumi sukurti kažką bendro. Dar seniau žaviuosi jo talentu. Laukiau, kol atrasiu muzikos viziją, todėl Dmitrijaus veltui netrukdžiau. Tik supratęs, kokią kryptimi noriu judėti, paskambinau ir pasiūliau prisijungti prie grupės“, - pasakojo E. Bechteris.

Dmitrijus paminėjo ne vieną sutapimą, lydintį jųdviejų su Edgaru pažintį.

„Gyvenimas taip susiklostė, kad mes su Edgaru einame labai panašia kryptimi. Tais pačiais metais pabaigėme tą pačią muzikos mokyklą, įstojome į LMTA ir pasirinkome panašias profesijas, susijusias su teatru.

Klasikinės muzikos atlikimas įpareigoja kūrinį atlikti tiksliai taip, kaip jis yra užrašytas. Privalai dainuoti teisingas natas. Dėl to dažnai jausdavau kūrybos poreikį, kurį išliedavau kurdamas dainas.

Studijų laikais su draugais buvau subūręs roko grupę. Edgaras tuo metu domėjosi repo muzika. Kartas nuo karto mes sujungdavome bendras jėgas ir kurdavome kartu. Bet tai būdavo retai. Prieš mėnesį iš jo sulaukiau skambučio su pasiūlymu įrašyti priedainį naujajai Ironvyto dainai „Ofigennaya“, kurioje dainavo ir Edgaras.

Atsimenu, susitikę ryte prieš važiuojant į įrašų studiją pasikalbėjome apie tai, kaip sunku rasti žmones, kurie turi laiko ir noro bendrai kūrybai. Tą patį vakarą Edgaras pasiūlė sukurti grupę. Ilgai nemąstęs sutikau. Nors mūsų „teatro“ pasaulis yra artimas, mes – skirtingi žmonės ir tais skirtumais papildysim vienas kitą", - kalbėjo Dmitrijus.

Grupė „Hypocrite“ pristato kūrinį „Paprasta daina“, kuriam žodžius parašė E. Bechteris, muziką sukūrę „Black Biceps“ narys Edgaras Krivelis ir muzikos prodiuseris, kompozitorius Donatas Tamašauskas. Dainą puošia dizainerio Arno Augučio iliustracija „Love“.