Muzika

2020.03.19 17:05

Pamatykite: muzikinį eksperimentą pradedanti Bjelle kviečia jungtis į „Karantino orkestrą“

LRT.lt2020.03.19 17:05

Šiuo metu namuose kurianti Raminta Naujanytė – Bjelle pristato dainą „Be saiko“, kurios pagrindinė idėja – groti ir dainuoti kartu.

„Nors idėja kilo dar prieš karantiną, dabar pats metas susiburti virtualiai. Kviečiu visus dainuojančius ir grojančius, nedainuojančius ir mėgėjiškai grojančius prisidėti prie dainos, skambėti kartu“, - sako atlikėja.

Dainų kūrėja kviečia visus prisidėti prie šios dainos atlikimo versijos – vaizdo įrašo apačioje pateikta nuoroda, kurioje galima atsisiųsti dainos įrašą, žodžius bei akordus.

„Dainą ne veltui pavadinau „Be saiko“. Galima keisti ir pildyti šios dainos versiją daugybę kartų. Net neįsivaizduoju kas gausis paskutiniame dainos variante, bet tikiu, kad šis eksperimentas gali turėti labai įdomų rezultatą, juo labiau, procesas labai paprastas – užtenka įrašyti save per mobilųjį telefoną ar muzikinę programą ir atsiųsti man garso įrašus, kuriuos sujungusi po savaitės paskelbsiu naują dainos versiją“, - sako dainininkė.

„Dažnai kalbėdama viešai kartoju, jog dainuoti gali visi, groti gali visi. Stovyklose, bei seminaruose išbandome paprastus būdus, kaip galima net be didesnio muzikinio pasiruošimo muzikuoti kartu. O dabar pristatau galimybę išbandyti visai netikėtą būdą atlikti dainą su nepažįstamais žmonėmis. Subursime į karantino orkestrą“, - priduria Bjelle.

Karantino laikotarpiu Raminta laikosi visų rekomendacijų ir dirba namuose: „Nors visuomenėje jaučiasi įtampa ir chaosas, aš leidžiu laiką beveik įprastai, tik muzikos studiją teko perkelti iš darbo aplinkos į svetainę. Iš tiesų, dirbu netgi daugiau, nes susitaupo laiko – nebereikia lakstyti į paskaitas, susitikimus. Taip pat skiriu laiko atidėliotiems darbams. Pagal galimybes mokiniams pamokas vedu internetu.“

Bjelle teigia, kad šis vaizdo įrašas, tikrai ne paskutinis: „Jau seniai planavau suaktyvinti Bjelle „YouTube“ kanalą, todėl artimiausiu metu laukite daugiau vaizdo įrašų, kuriuose ne tik dainuosiu, bet ir pasakosiu apie muzikinius procesus bei instrumentus.“

Atlikėja linki visiems karantino laikotarpiu reaguoti į situaciją ramiai ir sąmoningai, skirti meilės sau ir artimiesiems.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt