Naujienų srautas

Muzika2020.03.18 12:49

Pamatykite: žinomas lietuvių saksofonininkas ir ekstravagantiška menininkė savaip įamžino Billie Eilish dainą

LRT.lt 2020.03.18 12:49

Tapytoja Modesta Butautytė - Monisha ir saksofonininkas Juozas Kuraitis savo gerbėjams pristatė bendrą projektą.

Menininkė spalvas ant drobės liejo klausydamasi, kaip muzikantas atlieka populiarios JAV atlikėjos Billie Eilish kūrinį „No Time To Die“.

Šis netikėtas muzikos ir spalvų projektas gimė tapytojos Monishos studijoje kovo pradžioje.

„Modestos anksčiau nepažinojau. Kartą pamačiau jos tapybos darbus socialiniuose tinkluose, ir jie mane labai sužavėjo.

Monishos paveikslai – itin spalvingi ekspresyvūs, netgi sakyčiau dvelkiantys subtiliu seksualumu. Nutariau parašyti menininkei ir pasiūliau jai ką nors įdomaus bei intriguojančio sukurti drauge”, – apie idėją pasakojo vienas klausomiausių saksofonininkų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje J. Kuraitis.

„Neslėpsiu: mane sužavėjo Juozo muzikiniai eksperimentai ir jo drąsa. Jame atradau dalelę saves ir pamaniau, jog visai būtų gražu sukurti bendrą darbą su spalvotu vaizdu.

Susitikome vieną šventą sekmadienį ir kartu atsidavėme kūrybai”, – pasakojo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio modernaus meno gerbėjus žavinti Monisha.

Menininkė M. Butautytė - Monisha yra žinoma ne tik kaip tapytoja, bet ir kaip baleto artistė, režisierė bei gatvės šokių čempionė.

Monisha pamena, kuomet ji mokėsi M. K. Čiurlionio menų mokykloje, baleto skyriuje, kas rytą salėje skambėdavo fortepijono muzika, tad klasikinė muzika jai visuomet būdavusi labai artima. Tapytoja neslepia šiuo metu neretai besiklausanti meditacinės muzikos, kad jos darbai tarsi pasikrautų teigiamų vibracijų.

„Šį kartą bendram projektui pasirinkome jaunosios kartos amerikiečių atlikėjos B. Eilish kūrinį. Man regis, Monisha ir B. Eilish netgi turi šiokių tokių panašumų: abi charizmatiškos, drąsios ir itin originalios. Be to, ir man, ir Monishai šios atlikėjos dainos – prie širdies”, – teigė J. Kuraitis, netrukus pristatysiantis naują savo kūrybos melodiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi