Muzika

2020.03.17 11:07

„Willie Valo“ pristato naują klipą: dabar tinkamiausias laikas neleisti žmonėms liūdėti

LRT.lt 2020.03.17 11:07

Dėl koronaviruso pasaulis tarytum sustojo, o gamta nusprendė pailsėti. Tačiau žmonės, nors ir išvargę ir kamuojami nerimo, vis dar randa savyje pozityvumo ir į virusą žiūri su dainomis, kurias traukia iš savo balkonų.

Greičiausiai tai galima laikyti atsitiktinumu, tačiau kūrinį pristatančios grupės „Willie Valo“ atlikėjas Valius Klimavičius atvirauja, kad naujoji daina – apie pavargusį žmogų.

Išties sunku patikėti situacija, sukausčiusia pasaulį, tačiau galbūt tai laikas, kai galime labiau pažvelgti į save bei įsiklausyti, o tokius jausmus sutvirtina muzika. Kaip teigia dainininkas V. Klimavičius, svarbiausia – kokybė, kuri prikaustytų klausytoją ir leistų jam pajusti, todėl prie pilnavertiško kūrinio „Last Love Train“ įgyvendinimo prisidėjo ne vienas žmogus.

„Daina apie pavargusį žmogų, kuris laukia paskutinio meilės traukinio. Gal kiek ir melodramiškai skamba, bet taip susidėjo viskas, - šypsosi atlikėjas. – Pats kūrybos procesas nebuvo vientisas. Kai kurios dainos teksto vietos yra iš senesnių mano užrašų, kai kurios – visiškai šviežių.

Dėliojau viską kaip dėlionę ir galiausiai viską sujungiau į vieną paveikslą. Nuo pat pradžių norėjau tam tikros dainos emocijos. Man patinka kai prie mano vizijos prisideda ir kiti žmonės. Tada atsiranda vis kitokių potėpių ir mano pradinė mintis evoliucionuoja į bendrą kūrinį. Taip ir su šia daina.“

Tai, kad žodžiai - tik dalis viso išbaigto kūrinio, atsakytų ir muzika visai nesidomintis žmogus. Kad kūrinys įgautų gyvybę, kaip teigia grupės „Willie Valo“ lyderis, reikėjo kreiptis į savo srities profesionalą - „Raw & Modern Recording Studio“ prodiuserį Dominyką Zaliecką.

Pasak muzikos ritmų virtuozo, muzika kūriniui susidėjo aprodant kūrybos procesus: „Valius paprašė parodyti kaip atrodo mano kūrybinis procesas, nuo ko pradedu rašyti kūrinį. Kadangi jau buvome aptarę kūrinio stilistiką, tąkart nusprendžiau pradėti nuo ritminės partijos ir sekvenseryje pradėjau dėlioti ritmą, perkusiją, kol gavau patinkantį "grūvą", - muzikos kūrimo procesus atskleidžia D. Zalieckas. – Skambant ritmui sintezatoriumi įgrojau boso liniją, vėliau sekė ir melodinės dalies improvizacija. Kai Valius išgirdo jam patinkantį motyvą, nusprendėmė jį ir panaudoti. Valius tiksliai žinojo, kad kūrinyje nori girdėti labiau dominuojančius gitaros garsus, tad pasiūliau prie kūrinio prisidėti savo bičiuliui, muzikos prodiuseriui ir gitaristui Alvidui Kavaliauskui, kuris kūrinį papuošė solidžiu elektrinės gitaros skambesiu bei prisidėjo ir prie kūrinio garso inžinerijos procesų. Galutines kūrinio skambesio korekcijas ir masteringą atliko Denisas Teluchinas - Emery iš „mastering.lt“.

Nors atrodytų, kad jau viskas – darbas baigtas, tačiau toli gražu ne. Kaip teigia grupės „Willie Valo“ vokalistas V. Klimavičius, pilnai įgyvendinti dainos projektą yra reikalingas ir aiškus bei pritraukiantis, gebantis tinkamai perteikti žinutę vaizdo klipas.

Šios kūrybinės dalies įgyvendintoju tapo kinematografas Donatas Grigalauskis. „Vaizdo klipo kontrolę visiškai atidaviau į jo rankas. Man norėjosi pamatyti kaip mano ir bendražygių sukurta muzikinė emocija transformuosis vizualiai, - apie vaizdo klipo kūrėjo pasirinkimą bei jo vizualizacijas atvirauja V. Klimavičius. – Noriu ypatingai padėkoti už didelę kantrybę ir ištvermę ir drąsą aktorei Vitalijai Stankevičiūtei, nepabūgusiai dūžtančių veidrodžių bei skraidančių šukių.“

„Didžiuojuosi galutiniu rezultatu ir esu patenkintas, galėdamas šį vaizdo klipą įsidėti prie kitų savo darbų“, - apie darbo iššūkius kūrybos procese atviravo kinematografas Donatas Grigalauskis.

Turbūt simboliška, tačiau pusės metų kūrybinis darbas dienos šviesą išvysta būtent tada, kai pasauliui labiausiai reikia muzikos, tarsi gyvybės pliūpsnio.

„Apibendrinant, galiu pasakyti, kad tai buvo bendras mūsų visų kūrėjų darbas ir pati smagiausia dalis buvo pats procesas, - atvirauja V. Klimavičius. – Dabar turbūt tinkamiausias laikas neleisti žmonėms liūdėti ir duoti jiems muzikos ritmų, kurie suteiktų viltį ir meilę.“