Muzika

2020.03.11 22:50

Į Vilnių atvykusi žymi JAV grupė „X Ambassadors“: laukiame koncerto ir tikime, kad jis įvyks

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.03.11 22:50

Ketvirtadienio vakarą Lietuvoje pirmą sykį koncertuos „X Ambassadors“ - garsi JAV grupė, per pastaruosius kelerius metus sužibėjusi net kelių žanrų scenose.

Pasaulį krečiant baimėms dėl koronaviruso, didelių koncertų ir festivalių ateitis pradeda atrodyti miglota.

Pavyzdžių per akis – antradienį pranešta, kad bus nukeltas jau po savaitės turėjęs vykti garsaus italų pianisto Ludovico Einaudi koncertas Vilniuje, JAV atšauktas bene stambiausias pasaulyje muzikos ir technologijų festivalis SXSW, nukeltas kitas didelis festivalis „Coachella“, Estijoje į rugpjūtį nukeltas kovo pabaigoje turėjęs vykti festivalis „Tallinn Music Week“.

Tokių istorijų – jau daug. Atlikėjų planus dažniausiai griauna ne vienoje šalyje jau taikomi didelių susibūrimų draudimai ar atšaukiami skrydžiai, dėl kurių sunku planuoti keliones ir turus.

Ką tai reiškia, jau patyrė ir grupė „X Ambassadors“, antradienio vakarą turėjusi koncertuoti Lenkijos mieste Gdanske.

Ten jos koncertas buvo atšauktas pasirodymo dieną – dėl išleisto draudimo rengti didesnius nei 500 žmonių susibūrimus.

Vilniuje grupės koncertas turi įvykti sostinės menų fabrike „Loftas“, kur ketvirtadienio vakarą amerikiečiai pirmą sykį sveikinsis su gerbėjais mūsų šalyje.

Trečiadienį „X Ambassadors“ jau atvyko į Vilnių, įsikūrė viešbutyje ir atidžiai sekė informaciją apie taisykles ir draudimus, galinčius paveikti jų būsimus koncertus.

Iš Vilniaus grupė ketina vykti į Taliną ir Rygą, vėliau groti Baltarusijoje, Ukrainoje ir Rusijoje.

„Tikimės, kad čia nenutiks kaip Lenkijoje. Esame pasiruošę groti ir labai norime atlikti savo dainas gerbėjams Lietuvoje“, – atvykę sakė muzikantai.

Sprendžiant iš reakcijų internete, šios grupės mūsų šalyje laukia daug jaunų gerbėjų – ir tai nestebina, nes dešimtmetį gyvuojanti grupė yra pati įrašiusi arba prisidėjusi prie kelių dešimčių populiarių dainų.

Karjeros pradžioje vadinęsi tiesiog „Ambassadors“, šie amerikiečiai buvo pastebėti kitos garsios JAV grupės „Imagine Dragons“ vokalisto Dano Reynoldso, kuris parekomendavo ją keliems žinomiems prodiuseriams ir taip paspartino karjerą.

Tris pilnos trukmės albumus (naujausias, „Orion“, pasirodė pernai, jį grupė ir pristato šiuo metu vykstančiose gastrolėse) išleidę muzikantai save vadina roko grupe, nors jos skambesyje yra ir daugybės kitų stilių elementų.

Jie eksperimentuoja ir su elektroninės, pop, hiphopo muzikos atlikėjais, yra įrašę dainų su Eminemu, Lil Wayne'u, „The Knocks“, Bebe Rexha, „Imagine Dragons“, Jamie N Commonsu ir daugybe kitų.

Negana to, prieš mėnesį jie buvo pagerbti ir „Grammy“ apdovanojimų ceremonijoje. JAV hiphopo ir r'n'b žvaigždė Lizzo pelnė statulėlę už geriausią tradicinio r'n'b žanro atlikimą. Ši statulėlė įteikta už dainą „Jerome“, kurios bendraautoriai ir prodiuseriai yra „X Ambassadors“. Be to, grupė prodiusavo ir padėjo sukurti net keturis didžiulės sėkmės sulaukusiame Lizzo albume „Cuz I Love You“ skambančius kūrinius.

Grupę sudaro trys muzikantai – dainininkas ir gitaristas Samas Harrisas, klavišiniais grojantis jo brolis Casey Harrisas ir būgnininkas Adamas Levinas.

Beje, į Vilnių grupė atvyko, nudžiuginusi gerbėjus premjera, mat vos prieš kelias dienas pasirodė naujas jos minialbumas „Belong“.

Artėjant koncertui Vilniuje, grupės lyderis S. Harrisas davė interviu portalui LRT.lt.

– Koks jausmas pirmą sykį matyti Lietuvą savo maršrute?

– Labai geras. Ne vieną sykį esame su bičiuliais kalbėjęsi, kad reikėtų nuvykti ir pagroti tokiose vietose, apie kurias esame girdėję, bet žinome nedaug. Džiaugiuosi, kad pagaliau yra proga pamatyti jūsų šalį, be to, žinau, kad grosime, praėjus vos dienai po Nepriklausomybės atkūrimo dienos, tad nuotaika turėtų būti puiki.

– Esate vadinami roko grupe, bet jūsų skambesys – kur kas įvairesnis. Kokiam žanrui patys save priskirtumėte?

– Mano akimis – grojame roką. „Red Hot Chili Peppers“ yra vieni mėgstamiausių mūsų atlikėjų.

Bet jūs teisus – šiais laikais viskas yra susimaišę. Daugelis jaunų atlikėjų groja labai eklektišką muziką, kurioje juntama penkių ar dešimties žanrų įtaka. Mano akimis, tai – puiku. Man pačiam patinka labai įvairi muzika, nuo repo iki elektroninės.

Manau, svarbiausia, kad jaustum ryšį su daina. Kaip tą muziką pavadinsi, roku ar pop, jau mažiau svarbu.

– Bent tuzinas jūsų dainų – gerai žinomos visame pasaulyje. Jaučiatės pasiekę pakankamai, ar norisi dar?

– Visada norisi daugiau. (Juokiasi). Bet jei paklaustumėte, ar svajojame apie didesnes arenas, pilnus stadionus ar panašiai, atsakyčiau – tai mums nėra ir niekada nebuvo svarbiausia.

Apie muzikinę karjerą svajojau nuo vaikystės, dabar tai turiu. Yra žmonės, kurie ateina mūsų pasiklausyti, suka dainas internete. Ir puiku.

Tikiuosi, kad „X Ambassadors“ dar gyvuos daug metų. Na, jei jau reikėtų įvardyti kokį konkretų tikslą – būtų smagu kada nors gauti „Grammy“ statulėlę už kurį nors mūsų grupės įrašą.

– Šįmet „Grammy“ už dainą, kurią kūrėte ir jūs, gavo Lizzo. Ji dabar – viena didžiausių kylančių žvaigždžių planetoje.

– Taip, ir ji nusipelnė visko, ką dabar turi. Kai pirmą sykį su ja susitikome, buvo aišku – labai talentinga, energinga, žinanti ko nori, motyvuota moteris.

Kai šiandien žiūriu, kaip jai sekasi, džiaugiasi širdis. Ir mums garbė, kad šiek tiek prie to prisidėjome.

– Šventėte kartu?

– Taip, buvau „Grammy“ ceremonijoje, o paskui ėjome į vakarėlius. Namo grįžau septintą ryto, bet vis tiek nesinorėjo miego.

– Jūsų brolis – neregys, kartu grojantis grupėje. Nuolatiniai koncertai, gastrolės jam – turbūt didesnis iššūkis nei jums.

– Taip, tai tiesa. Iš pradžių išties buvo nelengva. Kai kasdien keliauji iš miesto į miestą, nematančiam žmogui tai nėra labai paprasta situacija. Pabandykite vieną dieną pragyventi užsimerkęs ir suprasite.

Bet brolis greitai priprato ir mėgaujasi kiekvienu koncertu. Aš džiaugiuosi, nes muzika jam – labai svarbi gyvenimo dalis. Ir smagu, kad kelionėse nuolat galime būti kartu.

– Jūsų grupei nemažai padėjo „Imagine Dragons“ vokalistas D. Reynoldsas. Ar jūs esate bičiuliai?

– Taip. Mes jam labai dėkingi. Ta istorija gana įdomi – jis gulėjo ligoninėje, turėjo nemažų sveikatos problemų, išgirdo mūsų dainą per radiją ir labai susidomėjo.

Galiausiai pasirašėme sutartį su „Imagine Dragons“ prodiuserio leidykla, esame ne sykį koncertavę kartu. Danas – labai nuoširdus ir šiltas žmogus. Mums padėjo visiškai nesavanaudiškai.

– Ne sykį esate dalyvavęs įvairiose eitynėse, aukojęs pinigų labdarai ar nemokamai grojęs renginiuose. Jums svarbu prisidėti prie pilietinių iniciatyvų?

– Taip, su džiaugsmu dalyvauju renginiuose už moterų ar LGBT teises. Manau, jei esi šiek tiek žinomas, svarbu turėti savo poziciją ir ją atvirai reikšti. Nepretenduoju tapti politiku, bet jei galiu bent šiek tiek prisidėti prie teigiamų pokyčių, tai darysiu.