Muzika

2020.03.10 10:12

Kovo 11-osios išvakarėse Vilniuje – muzikinė dovana iš Islandijos „Misþyrming“

LRT.lt2020.03.10 10:12

Jau šį vakarą, kovo 10 dieną, pirmą kartą Lietuvoje viešės islandų grupė „Misþyrming“. Vilniaus muzikiniame klube „Narauti“ grosiantiems svečiams iš Reikjaviko tai bus pirmoji mini-gastrolių po Rytų Europą stotelė.

„Misþyrming“ vardas yra neatsiejama islandiškojo sunkiosios scenos fenomeno dalis - tai jie kartu su kolegomis „Sinmara“ bei „Svartidauði“ formavo šio atokaus jūrų kampelio tamsiausią skambesį bei tendencijas. Praėjusiais metais pasirodęs naujasis grupės albumas „Algleymi“ pristato subtilų, išskirtinį, naujovių bei eksperimentų nebijantį grupės veidą.

Patys muzikantai teigia, jog jų kūrybos tikslas - atitolti nuo tradicinių išskirtinės gamtos temų, bei perteikti tamsias, chaotiškas izoliuotos bei menkai apgyvendintos salos kasdienybės spalvas. Greta įprasto gitarinio skambesio „Misþyrming“ savo muzikoje nebijo naudoti ir kur kas platesnių žanrinių gamų.

Kartu su islandais scenoje pasirodys ir perspektyvi komanda iš Vilniaus „Erdve“. Inovatyvią muziką kuriantis kolektyvas prieš keletą metų išplaukė į tarptautinius vandenis, pasirašęs leidybinę sutartį su žinoma prancūzų kompanija „Season of Mist“.

Renginį pradėti patikėta jaunai kompanijai iš Kauno „Anapilin“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt