Muzika

2020.03.09 15:45

„Eurovizijos“ dėl koronaviruso atšaukti neketinama, atskleista renginyje dalyvausianti pasaulinė žvaigždė

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.03.09 15:45

Pirmadienis – svarbi diena „Eurovizijos“ rengėjams. Roterdame surengtas visų konkurse dalyvausiančių šalių delegacijų vadovų susitikimas, kuriame atskleista naujienų apie būsimą renginį, vyksiantį gegužės 12-16 dienomis.

Nors į susitikimą kviesti visų delegacijų vadovai, Švedijos, Izraelio ir Graikijos atstovai neatvyko – baimindamiesi koronaviruso, susitikime dalyvauja nuotoliniu būdu.

Vaizdo transliacijos būdu susitikime dalyvauja ir „Eurovizijos“ vykdomasis prodiuseris Jonas Ola Sandas. Europos transliuotojų sąjungos būstinėje aptikus pirmąjį koronaviruso atvejį, visiems organizacijos darbuotojams uždrausta keliauti iki kovo vidurio.

Kaip LRT.lt sakė susitikime dalyvaujantis LRT.lt delegacijos vadovas Audrius Giržadas, kol kas jokių kalbų apie „Eurovizijos“ atšaukimą ar nukėlimą nėra, nors Vakarų Europoje ir JAV dėl koronaviruso plitimo per pastarąsias porą savaičių atšauktas ne vienas masinis renginys.

„Situacija stebima, bet kol kas „Eurovizija“ planuojama, kaip numatyta“, - pasakojo A. Giržadas. Mėnesio pabaigoje prekyboje pasirodys paskutinė bilietų į „Eurovizijos“ renginius dalis.

Pirmadienį taip pat atskleista, kad „Eurovizijos“ finale kaip ypatingas svečias pasirodys pasaulinė šokių muzikos žvaigždė – olandų didžėjus ir prodiuseris Afrojackas.

Vienas žymiausių pasaulio šokių muzikos atlikėjų „Eurovizijoje“ atliks kūrinį su specialiai šia proga suburtu orkestru ir choru.

„Grammy“ apdovanojimų laureatas Nickas van de Wallas (tikrasis atlikėjo vardas) yra garsus visame pasaulyje, pernai išrinktas į žurnalo „DJ Mag“ geriausių pasaulio didžėjų dešimtuką.

26-erių didžėjus yra surengęs pasirodymą ir Vilniuje – prieš ketverius metus grojo Vingio parke surengtame festivalyje „Summerburst“.

„Eurovizijos“ finale taip pat pasirodys septyni ankstesnių konkursų laimėtojai – italė Gigliola Cinquetti (laimėjo 1964 m.), olandai Lenny Kuhr (1969 m.) ir Getty Kaspers iš grupės „Teach-In“ (1975 m.), belgė Sandra Kim (1986 m.), airiai Paulas Harringtonas ir Charlie McGettiganas (1994 m.), Norvegijos atstovas Alexanderis Rybakas (2009 m.) ir olandas Duncanas Laurence‘as (2019 m.).